ХРАБРА ЗВЕЗДА ИГРАЛА ТРИ ЧЕТВРТИНЕ: Пораз у Монаку у историјском мечу Евролиге

07.03.2024. 17:53
MZ
МЗ / Извор: Фото: Еуролеагуе

Мајк Џејмс ушао у анале елитног такмичења.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у мечу 28. кола Евролиге на гостовању Монаку са 98:80

НАЈНОВИЈЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Миротић спреман за Партизан! Nikola Mirotić

НАЈНОВИЈЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Миротић спреман за Партизан!

Монако - Црвена звезда 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20)

МОНАКО: Окобо 14 (7ас, 4ск), Блосомгејм 12, Браун 7 (4ск), Дијало 7, Корнели, Жаите, Вокер 6, Мотеијунас 14 (6ск), Outarra 3, Стразел 5, Хол 10 (4ск), Џејмс 20 (3ас)

ЗВЕЗДА: Смарт, Лазаревић 7, Ханга 5 (3ас), Митровић 18 (10ск) ,Лазић 2, Тоби, Боломбој 12 (8ск), Недовић 2, Гедраитис 13, Гилеспи 5, Јаго 16 (5ас)

Овај дуел обележио је Мајк Џејмс који је у њему постао најбољи стрелац елитног такмичња.

Добро је Звезда почела сусрет, ношена импресивним Луком Митровићем, који је сваку замисао претварао у поене. Поред сјајне офанзивне игре, у прилог Звезди је ишло то што је Мајк Џејмс форсирао без икаквог резона, те је промашивао, и остављао простор да гости створе разлику.

Предност је била блага, али се брзо истопила, и не само то, већ је тим из Кнежевине лако преокренуо. Имао је домаћин 8 на крају прве деонице, а у другој је предност ишла око двоцифрене, међутим све је било у знаку Џејмса, који је постао рекордер Евролиге по броју постигнутих поена.

Када је постигао историјске поене, меч је на кратко прекинут, у част феноменалног Џејмса.

Друга деоница била је резултатски у егалу, те је Монако и на полувремену имао предност од осам поена.

Почетком другог полувремена српски тим је заиграо боље, пришао на минус један и неколико пута чак имао прилику за преокрет, али без снаге за то. Два пута смо видели егал, и заиста неколико прилика за преокрет, но последњи моменти треће деонице били су изузетно неефикасни на обе стране.

Ипак, успео је Монако да се консолидује, а онда да на старту последње деонице потпуно преузме контролу над утакмицом и експресно се одлепи на недостижну разлику, против Звезде која је у четвртој четвртини деловала изузетно бледо.

Минут пре краја из игре је изашао Мајк Џејмс који је добио стојеће овације целе хале.

Крај меча.
39. минут
Утисак је да играчи на терену одрађују посао. На линију пенала послат Мотијунас - 96:76. Изашао је Џејмс и добио овације.
37. минут
Џејмс нови поени 91:75. Звезда не погађа, три бацања за Стразела - 94:75.
36. минут
Гидаитис поентира 86:73. Мајк Џејмс далека тројка 89:73. Лазић се уписује у стрелце са пенала 89:75.
35. минут
Јаго има 2 1 - 82:70. Брзо се игра у овим моментима, Монако одржава предност 86:71.
34. минут
Хол још једно снажно закуцавање. Боломбој половичан са пенала.
33. минут
Ханга за Митровића, ком је ово 18. поен. Блосонгејм тројка 80:64. Ханга на полагање 80:66.
32. минут
Боломбој добар са пенала, Блосонгејм флоутер 77:62.
31. минут
Окобо тројка 72:60. А онда још једну 75:60.
Крај треће деонице 69:60
30. минут
Хол сјајно закуцава 67:58. Лазаревић дуга двојка 67:60. Поново ели-јуп за Хола.
29. минут
Џејмс 1/2 са пенала. Исто и Гилеспи на другој страни. Дијало на мишиће 63:58. Тоби лоше, не погађа полудистанцу. Окобо на слободним бацањима. Оба погађа 65:58. Смарт сили, безуспешно.
27. минут
Хол закуцава. Недовић не погађа тројку. Домаћин половичан са пенала, безидејна игра Кнежева, морала би Звезда то да искористи, међутим ни чета Сферопулоса не блиста.
26. минут
Поново је Звезда на поен дефицита, Митровић сјајан 54:53. Поен са бацања за домаће, а онда Недовић доноси изједначење. Са пенала Монако поново води 57:55. Гилсеспи поравнава.
25. минут
Гидраитис из два пута не погађа, Боломбој има 2 1. Не користи Џоел то бацање за изједначење, а онда неспортски фаул Јага.
24. минут
Монако поново не користи напад, има Звезда напад за преокрет, Лазаревић не погађа за три. Браун из екстра поседа за 50:47. Митровић погађа 50:49. Мотијунас лаки поени 52:49
23. минут
Монако промашује, има Звезда посед за изједначење. Ели-јуп Јаго- Боломбој, поен заостатка 48:47.
22. минут
Монако не користи напад, али Јаго не додаје Митровићу добро, већ лобује и ништа од поена. Блосонгејм погађа за два, 48:43. Јаго као брзи воз, погађа 48:45.
21. минут
Гидраитис погађа тројку 46:41. Мотијунас непрецизан са пенала, лепа акција Звезде за -3, 46:43
Крај првог полувремена: 46:38
20. минут
Боломбој не погађа хорог, ни Монако није успео да реализује напад. Бацања за Гидраитиса - половичан Литванац 46:38. Промашује Блосонгејм за три, закаснио је Лазаревић са шутом на истеку полувремена
19. минут
Кемба Вокер расположен, провозао је Митровића и изнудио 2 1, нажалост био је то Луки трећи фаул. Онда и тројка Кембе 46:37.
18. минут
Рампа Хола, атрактивно је зауставио Митровића. Џејмс промашује тројку, Боломбој игра леђима и то јако добро 40:35.
17. минут
Рекорд Џејмса! 4.556. поен у Евролиги за њега. Због тога је меч прекинут на кратко. Убрзо је настављен и то флоутером Јага 38:33.Донта Хол угурава лопту у кош 40:33.
16. минут
Јаго има 2 1, сигуран, а онда и тројка Лазаревића, преполовљена предност ривала 36:31.
15. минут
Звезда не користи низ напада, тројка Блосомгејма 34:25. Дијало краде и куца 36:25.
14. минут
Мајк Џејмс на линији пенала, оба - 31:23. На корак до историје, први следећи кош је тај. Звезда погађа двојку 31:25.
13. минут
Лазић промашује за три. Ни Џејмс не погађа, али ни Лазић још једном, остаје 29:23.
12. минут
Рампа Смарта, али Џејмс долази до седмог поена 27:23. Смарт баца циглу, нови поени Џејмса, још само мало до историје 27:23, тајм аут Сферопулос.
11. минут
Тројка Ханге након изласка из блока 25:20. Лош напад Монака, Јаго из корака уназад тројка 25:23. Тајм-аут Саша Обрадовић.
Крај прве деонице 25:17
10. минут
Стао је напад Звезде, Дијало са пенала погађа 23:17. Звезда губи лопту, враћена је преко пола, Јаго је уверен да је ривал дотакао лопту, Сферопулос тражи челенџ, али га не добија јер је домаћин већ увео лопту у игру. Окобо за два погађа
9. минут
Мотијунас за три из другог екстра поседа 20:17. Трећи фаул Недовића, Браун на пеналу 1/2 - 21:17.
8. минут
Симултанка Џејмса, али неуспешна, нови промашај. Ни Звезда не користи, али нови промашај Џејмса, Лазаревић изблокиран. 13:17. Оутара за три 16:17. Фаул у нападу Недовића. Свирана му и техничка. Окобо погађа бацање, лопта за Кнежеве.
7. минут
Мајк Џејмс на линији пенала, има два бацања, очајнички жели да добаци до 12 поена, узима малтене све шутеве. На другој страни импресивни Митровић, погађа али прави и фаул, важе се поени 13:17. Каква рампа Боломбоја над Окобом, пала је ролетна.
6. минут
Боломбој куца, сјајна тимска игра Звезде 11:13. Нова промашена тројка Џејмса, испуцава се, жели рекорд. Гидраитис на линији пенала - сигуран 11:15.
5. минут
Губи Звезда лопту, Блосонгејм у контри 9:11. Гидраитис из немогуће позиције не погађа, Браун поравнава на 11:11.
4. минут
Мајк Џејмс форсира, не улази тројка 7:9 и даље. Каква партија Луке Митровића, осам поена 7:11. Поново Џејмс не погађа за три.
3. минут
Јаго импресивно ка Митровићу, сјајно га је уочио усамљеног 4:7. Џејмс има 2 1, још девет до историје 7:7. Лука Митровић на другој страни блиста, и он има 2 1, након сјајног потеза - 7:9 јер Лука не користи бацање.
2. минут
Домаћи не користе напад, Гидраитис погађа тројку 2:5. Стразел из тешке позиције 4:5.
1. минут
Мотијунас доноси вођство 2:0, Звезда губи лопту, Мотијунас сада греши. Митровић први поени за Звезду 2:2.
1. минут
Почео је сусрет Монака и Црвене звезде, стартна постава:  Јаго, Лазић, Гедраитис, Митровић, Боломбој.

Уочи меча:

За историју ће играти Мајк Џејмс, коме је остало тек 11 поена како би постао најбољи поентер свих времена у Евролиги и на том месту престигао Василиса Спанулиса.

Звезда је  у последњих пет мечева успела да оствари само једну победу, а Монако, са друге стране, игра веома добро у последње време, па су у последњих пет мечева славили свих пет пута у Евролиги, а укупно имају шест везаних победа.

Што се састава тиче, Никола Топић је ван терена већ неко време, али се очекује његов повратак крајем марта или почетком априла. Милош Теодосић такође неће играти док не буде потпуно спреман, док Треј Томпкинс има проблема с коленом.

Дејан Давидовац је недавно постао отац и биће одсутан како би био са породицом, док је Далибор Илић заражен и због вируса неће моћи да наступи.