ПАРТИЗАН ПРОКОЦКАО ВЕЛИКИХ +17: Кобно друго полувреме коштало црно-беле сензације, претрпљен убедљив пораз

09.01.2024. 17:25
p
п / Извор: Фото: Еуролеагуе

Турци оправдали улогу фаворита.

Кошаркаши Партизана поражени су на гостовању Фенербахчеу у мечу 20. кола Евролиге са 91:76, и то после великог преокрета домаћих. Црно-бели су сада на скору 10 победа и исто толико пораза, док је Фенер на 12:8.

"Партизан иде на Ф4, Обрадовић најбољи тренер", а Звезда... Željko Obradović

"Партизан иде на Ф4, Обрадовић најбољи тренер", а Звезда...

НЕ ИДЕ У ПЕНЗИЈУ: Вратио се Вил Мозли, име његовог новог клуба многе ће изненадитиVil Mozli

ФЕНЕРБАХЧЕ - ПАРТИЗАН 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12)

Улкер Спорт Арена, Истанбул

Судије: Меди Дифала, Милан Недовић, Ђорди Алијага.

Фенербахче: Мотли 4, Вилбекин 0, Санли 4, Папајанис 2, Хејс-Дејвис 12, Биберовић 0, Пјер 4, Гудурић 15, Дорси 24, Калатес 9, Мадар 3, Сестина 14

Партизан: Смит 11, Вукчевић 0, Ледеј 1, Пантер 18, Нанели 14, Трифуновић 5, Анђушић 3, Доужер 4, Камински 7, Кабокло 13

Фуриозан почетак меча од стране црно-белих. Ношени Кабоклом и Пантером, Партизан је стекао рану осетну предност. Домаћин није успевао да се снађе у нападу, а екипа Жељка Обрадовића била је прилично разиграна у офанзиви. На првој паузи било је 31:19 за госте, да би предност на старту друге деонице све више расла.

У једном моменту било је 17 за српски тим, али је онда у игру за домаће ушао Тајлер Дорси, који је потпуно преокренуо игру Фенербахчеа. Почели су да погађају, да играју организованије, а црно-бели су упадали у празне ходове. Некако је најбитније поене у тим тренуцима убацивао повратник после повреде Урош Трифуновић.

Истопила се малтене читава предност Партизана, али је на полувремену гост имао 5 (48:43).

Јако лошу трећу деоницу одиграо је Партизан, постигао свега 16 поена, а ривал је то успео да искористи, те је потпуно преокренуо исход, али чак не онолико колико је могао. Ни Фенербахче није блистао, али је игра била довољна да се стигне и пређе уморни Партизан (68:64).

У свега пар секунди последње деонице, Турци тројкама Дорсија и Гудурића одлазе на двоцифрену предност. Ни турски тим није играо добро, али тешко је речима описати неефикасност црно-белих у овој деоници. Први поен гости су дали тек после пет минута игре у овом периоду, пре тога ништа није хтело у кош, једна од најслабијих четвртина Партизана у овој сезони, мада сличну смо гледали и у прошлом мечу, у Вечитом дербију.

Тајлер Дорси је убацио 24 поена, Марко Гудурић 15, а Нејт Сестина 14. Са друге стране Кевин Пантер је био најефикаснији са 18, док је Џејмс Нанели убацио 14.

Ово је десети пораз Партизана, којим ће највероватније испасти из ТОП 10 на табели, но за то треба сачекати комплетно коло, док је Фенер стигао до 12. тријумфа. Био је то тријумф ученика над учитеље, пошто је тим Шарунаса Јасикевичијуса надиграо чету Жељка Обрадовића.

Крај меча: Победа Фенербахчеа
39. минут
Одрађује се овај меч у овим тренуцима.

37. минут
Тројка Нанелија, на другој страни Гудурић погађа са пенала, а онда и Доужер са полудистанце 87:74..
35. минут
Први поен Партизана у овој деоници, Нанелијева полудистанца. Дорси нова тројка 85:66. Пантер тројка.
34. минут
Гудурићева тројка из корака уназад, огромна предност Турака. 80:64. Гости ништа не могу да погоде, Дорси све 82:64.
33. минут
Мадар блокиран, Фенер чврст у одбрани, а у Партизану нико се ни не одлучује да шутне.
32. минут
Нова тројка Дорсија, канонада домаћих, Партизан у нок-дауну 77:64. Не може Партизан сада ни да да поен, никако, ни из какве ситуације.
31. минут
Дорсијева тројка, Смит на другој страни без поена 71:64. Гудурић тројка 10 - 74:64.
Крај треће четвртине: 68:64
30. минут
Бацања за Нанелија, погађа, а на другој страни на пеналима Мотли.
29. минут
Пантер не погађа за три, поново празан ход гостију. Гудрић игра 1 на 1 са Кабоклом и преокреће 64:62. Кораци Кабокла, Хејс Дејвис погађа 66:62.
27. минут
Украдена лопта црно-белих, Нанели на пеналима 58:62. Хејс Дејвис из рекета 60:62. Пантер не погађа са полудистанце, Дорси на улаз и доноси поравнање 62:62. Нанели исто промашује с полудистанце, али Фенер губи лопту.
26. минут
Тројка Анђушића 55:58. Враћа Сестина 58:58. Доужер са полудистанце 58:60.
26. минут
Калатес из трећег напада погађа, постава Партизана инфериорна у скоку. Лоша и одбрана црно-белих, изнеђачење због тројке Сестине 55:55
25. минут
Вилбекин "не ради" данас, Ледеј на пеналима - 50:55.
24. минут
Камински сада има 2 1, четврти фаул Мотлија - 50:54. Ни једни ни други не користе своје дуге нападе.
23. минут
Сестина погађа за три 50:51. Дуг напад Партизана, тачније неколико њих.
22. минут
Вилбекин не погађа за изједначење. На другој страни ни смит са исте дистанце није прецизан, а Пјер смањује на -1, 47:48. Смит има 2 1 после сјајне роле - 47:51.
21. минут
Камински промашује дугу двојку у првом нападу у наставку. Мотли на другој страни има 2 1 , али додатно бацање није искористио 45:48. Трифуновић погађа немогуће, али се не важи, истекао напад.
Крај полувремена: 43:48
20. Минут
Не погађа Трифуновић тројку, Фенер погађа двојку, али Јасикевичијус добија техничку. Пантер промашује бацање, а потом и кораци Доужера. Свирана нова техничка Фенеру, Пантер погађа бацање.
19. минут
Ушли су и домаћи у серију промашаја за три, али изнудили су фаул и бацања Хејс Дејвиса 1/2. 41:47.
18. минут
Дорси тројка 40:45, његових 11 поена у овој деоници. Камински у бунар, мртва лопта после напада Гудурића. Камински погађа 40:47. Дорси не погађа
16. минут
Трифуновић тројка, одличан повратак на терен, из првог контакта поени 35:43. Папајанис не погађа, Доужер са полудистанце није сигуран, али имаће црно-бели нов напад. Смит изблокиран, овамо Пјер хорогом до поена 37:43.  Конфузан напад Партизана, Трифуновић некако уноси лопту у обруч 37:45.
15. минут
Поново Ледеј промашује, низ његових грешака. Пантер са полудистанце прекида ову лошу серију гостију 32:40. Калатес тројка 35:40.
14. минут
Камински прекида серију ривала 27:38. Играч који највише мучи госте је Дорси, успео је да покрене домаћи тим. Ледеј поново не користи ситуацију, Сестина погађа тројку, сада су домаћи на -6.
13. минут
  Нови играч Партизана са проблемом са фауловима је Кабокло, мења га Камински принудно. Сестина из екстра поседа 24:36, Ледејеви лоши потези, а онда и тројка Дорсија, топи се предност 27:36. Тајм-аут Обрадовића.
11. минут
Смит на пеналу, 2/2 - 19:33. Фаул у нападу Мадара, а онда Смит цепа мрежицу тројком -19:36. Дорси смањује на 22:36.
Крај прве четвртине: 19:31
10. минут
Период лоших резона црно-белих у офанзиви, али Пантер сада поново погађа 19:31.
9. минут
Гудурић има 2 1, 19:29. Пантер у нерезонском нападу губи лопту, али ни Фенер није бољи. Смит промашује за три.
8. минут
Папајанис закуцава 16:23. Смит има 2 1, добар продор најновијег појачања Партизана - 16:26. Поново добра одбрана гостију, Пантер има три бацања - 16:29.
7. минут
Тројка Нанелија 14:23. Краде лопту гостујући тим, а онда фаул Нанелија у нападу, поништени поени Кабокла.
6. минут
Сада симултанка Пантера, ново полагање, 12:20. Стао шут Турака, на крају дугог напада Калатес поентира, лоша одбрана црно-белих 14:20.
5. минут
Гудурић погађа флоутер 12:12. Кабокло нова тројка, како шутира Бразилац, трећа његова тројка 12:15. Рампа Гудурићу од стране Пантера, а капитен црно-белих има и 2 1 у нападу - 12:18.
4. минут
Већ други фаул Доужера, улази у проблем са њима. Губи Фенер лопту, Нанели на полагање 8:10. Фаул у нападу домаћих. Смит не погађа, Шанли на другој страни игра леђима и погађа 10:10, али Пантер погађа из тешке позиције 10:12.
3. минут
Пантер промашује полудистанцу. Бацања за Фенер, Хејс Дејвис 1/2 - 8:5, у игри је Ледеј, први пут после повреде. Тројка Кабокла 8:8.
2. минут
Кабокло прави грешку у корацима. Калатес из ћошка промашује тројку, Кабокло дефанзивни скок, а онда Бразилац има два бацања. Сигуран - 4:5.  Хејс Дејвис тројка из тешке позиције 7:5, преко Тристана је шутирао.
1. минут
Шанли погађа за 2:0, остао је сам под кошем. Кабокло за 3, 2:3. На другој страни Хејс Дејвис флоутером доноси 4:3.
1. минут
Почео је сусрет Фенербахчеа и Партизана: У стартниј постави црно белих су Нанели, Пантер, Доужер, Вучкевић и Кабокло. За Турке: Калатес, Вилбекин, Хејс Дејвис, Пјер, Шанли

Уочи меча:

Фенербахче је тренутно на 6. месту са учинком 11 победа и 8 пораза, док је Партизан на 9. месту са 10 победа и 9 пораза.

Црно-бели су ослабљени неиграњем Алексе Аврамовића и Алена Смаилагића, док се у екипу вратио Зек Ледеј, који је отпутовао у Истанбул са екипом, али је питање колику ће минутажу имати, а у конкуренцију се вратио и Урош Трифуновић.