12°C
03.05.2024.
117.1117
109.3684

PARTIZAN PROKOCKAO VELIKIH +17: Kobno drugo poluvreme koštalo crno-bele senzacije, pretrpljen ubedljiv poraz

09.01.2024. 17:25
p
p / Izvor: Foto: Euroleague

Turci opravdali ulogu favorita.

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Fenerbahčeu u meču 20. kola Evrolige sa 91:76, i to posle velikog preokreta domaćih. Crno-beli su sada na skoru 10 pobeda i isto toliko poraza, dok je Fener na 12:8.

"Partizan ide na F4, Obradović najbolji trener", a Zvezda... Željko Obradović

"Partizan ide na F4, Obradović najbolji trener", a Zvezda...

NE IDE U PENZIJU: Vratio se Vil Mozli, ime njegovog novog kluba mnoge će iznenaditiVil Mozli

FENERBAHČE - PARTIZAN 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12)

Ulker Sport Arena, Istanbul

Sudije: Medi Difala, Milan Nedović, Đordi Alijaga.

Fenerbahče: Motli 4, Vilbekin 0, Sanli 4, Papajanis 2, Hejs-Dejvis 12, Biberović 0, Pjer 4, Gudurić 15, Dorsi 24, Kalates 9, Madar 3, Sestina 14

Partizan: Smit 11, Vukčević 0, Ledej 1, Panter 18, Naneli 14, Trifunović 5, Anđušić 3, Doužer 4, Kaminski 7, Kaboklo 13

Furiozan početak meča od strane crno-belih. Nošeni Kaboklom i Panterom, Partizan je stekao ranu osetnu prednost. Domaćin nije uspevao da se snađe u napadu, a ekipa Željka Obradovića bila je prilično razigrana u ofanzivi. Na prvoj pauzi bilo je 31:19 za goste, da bi prednost na startu druge deonice sve više rasla.

U jednom momentu bilo je +17 za srpski tim, ali je onda u igru za domaće ušao Tajler Dorsi, koji je potpuno preokrenuo igru Fenerbahčea. Počeli su da pogađaju, da igraju organizovanije, a crno-beli su upadali u prazne hodove. Nekako je najbitnije poene u tim trenucima ubacivao povratnik posle povrede Uroš Trifunović.

Istopila se maltene čitava prednost Partizana, ali je na poluvremenu gost imao +5 (48:43).

Jako lošu treću deonicu odigrao je Partizan, postigao svega 16 poena, a rival je to uspeo da iskoristi, te je potpuno preokrenuo ishod, ali čak ne onoliko koliko je mogao. Ni Fenerbahče nije blistao, ali je igra bila dovoljna da se stigne i pređe umorni Partizan (68:64).

U svega par sekundi poslednje deonice, Turci trojkama Dorsija i Gudurića odlaze na dvocifrenu prednost. Ni turski tim nije igrao dobro, ali teško je rečima opisati neefikasnost crno-belih u ovoj deonici. Prvi poen gosti su dali tek posle pet minuta igre u ovom periodu, pre toga ništa nije htelo u koš, jedna od najslabijih četvrtina Partizana u ovoj sezoni, mada sličnu smo gledali i u prošlom meču, u Večitom derbiju.

Tajler Dorsi je ubacio 24 poena, Marko Gudurić 15, a Nejt Sestina 14. Sa druge strane Kevin Panter je bio najefikasniji sa 18, dok je Džejms Naneli ubacio 14.

Ovo je deseti poraz Partizana, kojim će najverovatnije ispasti iz TOP 10 na tabeli, no za to treba sačekati kompletno kolo, dok je Fener stigao do 12. trijumfa. Bio je to trijumf učenika nad učitelje, pošto je tim Šarunasa Jasikevičijusa nadigrao četu Željka Obradovića.

Kraj meča: Pobeda Fenerbahčea
39. minut
Odrađuje se ovaj meč u ovim trenucima.

37. minut
Trojka Nanelija, na drugoj strani Gudurić pogađa sa penala, a onda i Doužer sa poludistance 87:74..
35. minut
Prvi poen Partizana u ovoj deonici, Nanelijeva poludistanca. Dorsi nova trojka 85:66. Panter trojka.
34. minut
Gudurićeva trojka iz koraka unazad, ogromna prednost Turaka. 80:64. Gosti ništa ne mogu da pogode, Dorsi sve 82:64.
33. minut
Madar blokiran, Fener čvrst u odbrani, a u Partizanu niko se ni ne odlučuje da šutne.
32. minut
Nova trojka Dorsija, kanonada domaćih, Partizan u nok-daunu 77:64. Ne može Partizan sada ni da da poen, nikako, ni iz kakve situacije.
31. minut
Dorsijeva trojka, Smit na drugoj strani bez poena 71:64. Gudurić trojka +10 - 74:64.
Kraj treće četvrtine: 68:64
30. minut
Bacanja za Nanelija, pogađa, a na drugoj strani na penalima Motli.
29. minut
Panter ne pogađa za tri, ponovo prazan hod gostiju. Gudrić igra 1 na 1 sa Kaboklom i preokreće 64:62. Koraci Kabokla, Hejs Dejvis pogađa 66:62.
27. minut
Ukradena lopta crno-belih, Naneli na penalima 58:62. Hejs Dejvis iz reketa 60:62. Panter ne pogađa sa poludistance, Dorsi na ulaz i donosi poravnanje 62:62. Naneli isto promašuje s poludistance, ali Fener gubi loptu.
26. minut
Trojka Anđušića 55:58. Vraća Sestina 58:58. Doužer sa poludistance 58:60.
26. minut
Kalates iz trećeg napada pogađa, postava Partizana inferiorna u skoku. Loša i odbrana crno-belih, iznedjačenje zbog trojke Sestine 55:55
25. minut
Vilbekin "ne radi" danas, Ledej na penalima - 50:55.
24. minut
Kaminski sada ima 2+1, četvrti faul Motlija - 50:54. Ni jedni ni drugi ne koriste svoje duge napade.
23. minut
Sestina pogađa za tri 50:51. Dug napad Partizana, tačnije nekoliko njih.
22. minut
Vilbekin ne pogađa za izjednačenje. Na drugoj strani ni smit sa iste distance nije precizan, a Pjer smanjuje na -1, 47:48. Smit ima 2+1 posle sjajne role - 47:51.
21. minut
Kaminski promašuje dugu dvojku u prvom napadu u nastavku. Motli na drugoj strani ima 2+1 , ali dodatno bacanje nije iskoristio 45:48. Trifunović pogađa nemoguće, ali se ne važi, istekao napad.
Kraj poluvremena: 43:48
20. Minut
Ne pogađa Trifunović trojku, Fener pogađa dvojku, ali Jasikevičijus dobija tehničku. Panter promašuje bacanje, a potom i koraci Doužera. Svirana nova tehnička Feneru, Panter pogađa bacanje.
19. minut
Ušli su i domaći u seriju promašaja za tri, ali iznudili su faul i bacanja Hejs Dejvisa 1/2. 41:47.
18. minut
Dorsi trojka 40:45, njegovih 11 poena u ovoj deonici. Kaminski u bunar, mrtva lopta posle napada Gudurića. Kaminski pogađa 40:47. Dorsi ne pogađa
16. minut
Trifunović trojka, odličan povratak na teren, iz prvog kontakta poeni 35:43. Papajanis ne pogađa, Doužer sa poludistance nije siguran, ali imaće crno-beli nov napad. Smit izblokiran, ovamo Pjer horogom do poena 37:43.  Konfuzan napad Partizana, Trifunović nekako unosi loptu u obruč 37:45.
15. minut
Ponovo Ledej promašuje, niz njegovih grešaka. Panter sa poludistance prekida ovu lošu seriju gostiju 32:40. Kalates trojka 35:40.
14. minut
Kaminski prekida seriju rivala 27:38. Igrač koji najviše muči goste je Dorsi, uspeo je da pokrene domaći tim. Ledej ponovo ne koristi situaciju, Sestina pogađa trojku, sada su domaći na -6.
13. minut
  Novi igrač Partizana sa problemom sa faulovima je Kaboklo, menja ga Kaminski prinudno. Sestina iz ekstra poseda 24:36, Ledejevi loši potezi, a onda i trojka Dorsija, topi se prednost 27:36. Tajm-aut Obradovića.
11. minut
Smit na penalu, 2/2 - 19:33. Faul u napadu Madara, a onda Smit cepa mrežicu trojkom -19:36. Dorsi smanjuje na 22:36.
Kraj prve četvrtine: 19:31
10. minut
Period loših rezona crno-belih u ofanzivi, ali Panter sada ponovo pogađa 19:31.
9. minut
Gudurić ima 2+1, 19:29. Panter u nerezonskom napadu gubi loptu, ali ni Fener nije bolji. Smit promašuje za tri.
8. minut
Papajanis zakucava 16:23. Smit ima 2+1, dobar prodor najnovijeg pojačanja Partizana - 16:26. Ponovo dobra odbrana gostiju, Panter ima tri bacanja - 16:29.
7. minut
Trojka Nanelija 14:23. Krade loptu gostujući tim, a onda faul Nanelija u napadu, poništeni poeni Kabokla.
6. minut
Sada simultanka Pantera, novo polaganje, 12:20. Stao šut Turaka, na kraju dugog napada Kalates poentira, loša odbrana crno-belih 14:20.
5. minut
Gudurić pogađa flouter 12:12. Kaboklo nova trojka, kako šutira Brazilac, treća njegova trojka 12:15. Rampa Guduriću od strane Pantera, a kapiten crno-belih ima i 2+1 u napadu - 12:18.
4. minut
Već drugi faul Doužera, ulazi u problem sa njima. Gubi Fener loptu, Naneli na polaganje 8:10. Faul u napadu domaćih. Smit ne pogađa, Šanli na drugoj strani igra leđima i pogađa 10:10, ali Panter pogađa iz teške pozicije 10:12.
3. minut
Panter promašuje poludistancu. Bacanja za Fener, Hejs Dejvis 1/2 - 8:5, u igri je Ledej, prvi put posle povrede. Trojka Kabokla 8:8.
2. minut
Kaboklo pravi grešku u koracima. Kalates iz ćoška promašuje trojku, Kaboklo defanzivni skok, a onda Brazilac ima dva bacanja. Siguran - 4:5.  Hejs Dejvis trojka iz teške pozicije 7:5, preko Tristana je šutirao.
1. minut
Šanli pogađa za 2:0, ostao je sam pod košem. Kaboklo za 3, 2:3. Na drugoj strani Hejs Dejvis flouterom donosi 4:3.
1. minut
Počeo je susret Fenerbahčea i Partizana: U startnij postavi crno belih su Naneli, Panter, Doužer, Vučkević i Kaboklo. Za Turke: Kalates, Vilbekin, Hejs Dejvis, Pjer, Šanli

Uoči meča:

Fenerbahče je trenutno na 6. mestu sa učinkom 11 pobeda i 8 poraza, dok je Partizan na 9. mestu sa 10 pobeda i 9 poraza.

Crno-beli su oslabljeni neigranjem Alekse Avramovića i Alena Smailagića, dok se u ekipu vratio Zek Ledej, koji je otputovao u Istanbul sa ekipom, ali je pitanje koliku će minutažu imati, a u konkurenciju se vratio i Uroš Trifunović.