ЦРНО-БЕЛИ АРХИВИРАЛИ КАУНАС: Партизан без проблема савладао Жалгирис

14.12.2023. 17:49 21:37
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: Еуролеагуе

Рутинска победа.

Кошаркаши Партизана славили су на гостовању Жалгирису 85:93 (21:29, 23:29, 20:18, 21:17) у 14. колу Евролиге.

Куруц продужио уговор са МурсијомRodions Kuruc

Куруц продужио уговор са Мурсијом

ПОМОЋ ПРИЈАТЕЉА: Ефес довео појачање на шест месециErdem Džan

ПОМОЋ ПРИЈАТЕЉА: Ефес довео појачање на шест месеци

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА: Стигао амерички плејKK FMP, Aleksa Avramović

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА: Стигао амерички плеј

Екипа Жељка Обрадовића је уписала осму победу у елитном такмичењу и продужила низ на четири узастопна тријумфа.

Одлично су у меч ушли гости. На половини прве деонице су стекли двоцифрену предност. Успели су домачи да се мало опораве и након тројке Димше су смањили на минус три.

Ипак, Обрадовић је решење пронашао у петорци са Вукчевићем и Копривицом. Такође, Кевин Пантер је био веома расположен. Имао је капитен црно-белих 14 поена на половини друге деонице, а након његове четврте тројке гости су отишли на плус 16.

До краја полувремена су домаћи после тројке Холинса пришли на једноцифрени заостатак, али је Партизан у правом стилу завршио деоницу и на велики одмор отишао са плус 14.

ЕВРОЛИГА, 14. КОЛО

ЖАЛГИРИС - ПАРТИЗАН 85:93 (21:29, 23:29, 20:18, 21:17)

Дворана: Жалгирио арена

Судије: Пукл, Перез, Ван Ден Брок

Жалгирис: Еванс 33, Хејс 6, Гиедраитис 5, Шмитс 18, Бирутис 3, Холинс 3, Самнер 2, Димша 11, Лавриновичијус 4, Улановас

Партизан: Вукчевић 4, Ледеј 13, Копривица 3, Пантер 22, Смаилагић 7, Нанели 14, Анђушић, Доужер 16, Понитка 2, Кабокло 12

Трећу деоницу су, не рачунајући уводна три поена Пантера, црно-бели су веома лоше почели трећи квартал. Домаћи су стигли на свега минус шест. Ипак, након телевизијског тајмаута уследила је серија Партизана од 8:0 и гости су поново имали комотно вођство.

То је на крају био и последњи отпор Жалгириса који до краја меча није успео да се озбиљније приближи црно-белима и Партизан је без проблема славио у Литванији.

Најефикаснији је био Пантер са 22 поена. Доужер је имао 16, Нанели 14, Ледеј 13, а Кабокло поен мање.

Код домаћих се истакао Еванс са 33 поена, Шмитс је додао 18.

Читав ток меча могли сте пратити на сајту СрбијаДанас

Крај меча. Жалгирис - Партизан 85:93

38. минут
Еванс погађа три слободна бацања после фаула Понитке. 90:79 је за Партизан.

36. минут
Сјајан потез Пи Џеј Доужера. Погодак уз фаул, резултат је 71:86.

34. минут
Џејмс Нанели. Погодио је Американац два атипична шута за њега. Прво из дриблинга, са полудистанце, потом и продор, па погодак од табле. Плус 14 је поново за госте.

32. минут
Прелако је погодио тројку Еванс. Остао је сам Американац. Резултат је 67:78.

Крај треће деонице. Партизан води - 76:64.

27. минут
Зек Ледеј погађа тројку са звуком сирене. Плус 12 за Партизан.

25. минут
Невероватне грешке праве играчи Партизана. Само је минус шест за госте, лопту има Жалгирис после фаула у нападу Копривице.

24. минут
Лоша секвенца Пи Џеј Доужера. Изгубио је лопту Американац, након чега је Еванс погодио тројку и спустио заостатак на минус девет.

22. минут
Врло незадовољан је био Максвитис после досуђеног фаула над Пантером, па је добио и техничку грешку. Црно- бели су на плус 15.

Почела је трећа четвртина.

Полувреме у Жалгирио Арени. Жалгирис - Партизан 44:58.

18. минут
Кабокло хвата скок у нападу, а потом и погађа уз фаул. Био је Бразилац прецизан и са линије пенала. Плус 16 је за Партизан.

15. минут
Брзо се игра у овим тренуцима. Вукчевић и Копривица су управо изашли из игре, а Патизан је са њима успео да врати двоцифрену предност. Тренутно је 32:44 за госте.

12. минут
Кевин Пантер! Трећа тројка капитена Партизана. Црно- бели имају 13 поена суфицита.

Крај прве четвртине. Партизан има предност од осам поена. Добро су играчи Жељка Обрадовића завршили четвртину.

9. минут
Вратили су се домаћи у овај меч. Сада је предност Партизана пет поена.

7. минут
Прави Жалгирис серију 7:0 после поена Димше.

6. минут
Погађа флоутер Еванс, потом тројка Пантера, а затим и сјајна одбрана Доужера... Партизан има плус 11.

4. минут
Сјајан продор Кевина Пантера. Ален Смаилагић му је отворио пут. Потом погађа и сам Смаилагић. Тајмаут Максвитис. Плус десет за госте.