CRNO-BELI ARHIVIRALI KAUNAS: Partizan bez problema savladao Žalgiris

14.12.2023. 17:49 21:37
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: Euroleague

Rutinska pobeda.

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju Žalgirisu 85:93 (21:29, 23:29, 20:18, 21:17) u 14. kolu Evrolige.

Kuruc produžio ugovor sa MursijomRodions Kuruc

Kuruc produžio ugovor sa Mursijom

POMOĆ PRIJATELJA: Efes doveo pojačanje na šest meseciErdem Džan

POMOĆ PRIJATELJA: Efes doveo pojačanje na šest meseci

GROM IZ VEDRA NEBA: Stigao američki plejKK FMP, Aleksa Avramović

GROM IZ VEDRA NEBA: Stigao američki plej

Ekipa Željka Obradovića je upisala osmu pobedu u elitnom takmičenju i produžila niz na četiri uzastopna trijumfa.

Odlično su u meč ušli gosti. Na polovini prve deonice su stekli dvocifrenu prednost. Uspeli su domači da se malo oporave i nakon trojke Dimše su smanjili na minus tri.

Ipak, Obradović je rešenje pronašao u petorci sa Vukčevićem i Koprivicom. Takođe, Kevin Panter je bio veoma raspoložen. Imao je kapiten crno-belih 14 poena na polovini druge deonice, a nakon njegove četvrte trojke gosti su otišli na plus 16.

Do kraja poluvremena su domaći posle trojke Holinsa prišli na jednocifreni zaostatak, ali je Partizan u pravom stilu završio deonicu i na veliki odmor otišao sa plus 14.

EVROLIGA, 14. KOLO

ŽALGIRIS - PARTIZAN 85:93 (21:29, 23:29, 20:18, 21:17)

Dvorana: Žalgirio arena

Sudije: Pukl, Perez, Van Den Brok

Žalgiris: Evans 33, Hejs 6, Giedraitis 5, Šmits 18, Birutis 3, Holins 3, Samner 2, Dimša 11, Lavrinovičijus 4, Ulanovas

Partizan: Vukčević 4, Ledej 13, Koprivica 3, Panter 22, Smailagić 7, Naneli 14, Anđušić, Doužer 16, Ponitka 2, Kaboklo 12

Treću deonicu su, ne računajući uvodna tri poena Pantera, crno-beli su veoma loše počeli treći kvartal. Domaći su stigli na svega minus šest. Ipak, nakon televizijskog tajmauta usledila je serija Partizana od 8:0 i gosti su ponovo imali komotno vođstvo.

To je na kraju bio i poslednji otpor Žalgirisa koji do kraja meča nije uspeo da se ozbiljnije približi crno-belima i Partizan je bez problema slavio u Litvaniji.

Najefikasniji je bio Panter sa 22 poena. Doužer je imao 16, Naneli 14, Ledej 13, a Kaboklo poen manje.

Kod domaćih se istakao Evans sa 33 poena, Šmits je dodao 18.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas

Kraj meča. Žalgiris - Partizan 85:93

38. minut
Evans pogađa tri slobodna bacanja posle faula Ponitke. 90:79 je za Partizan.

36. minut
Sjajan potez Pi Džej Doužera. Pogodak uz faul, rezultat je 71:86.

34. minut
Džejms Naneli. Pogodio je Amerikanac dva atipična šuta za njega. Prvo iz driblinga, sa poludistance, potom i prodor, pa pogodak od table. Plus 14 je ponovo za goste.

32. minut
Prelako je pogodio trojku Evans. Ostao je sam Amerikanac. Rezultat je 67:78.

Kraj treće deonice. Partizan vodi - 76:64.

27. minut
Zek Ledej pogađa trojku sa zvukom sirene. Plus 12 za Partizan.

25. minut
Neverovatne greške prave igrači Partizana. Samo je minus šest za goste, loptu ima Žalgiris posle faula u napadu Koprivice.

24. minut
Loša sekvenca Pi Džej Doužera. Izgubio je loptu Amerikanac, nakon čega je Evans pogodio trojku i spustio zaostatak na minus devet.

22. minut
Vrlo nezadovoljan je bio Maksvitis posle dosuđenog faula nad Panterom, pa je dobio i tehničku grešku. Crno- beli su na plus 15.

Počela je treća četvrtina.

Poluvreme u Žalgirio Areni. Žalgiris - Partizan 44:58.

18. minut
Kaboklo hvata skok u napadu, a potom i pogađa uz faul. Bio je Brazilac precizan i sa linije penala. Plus 16 je za Partizan.

15. minut
Brzo se igra u ovim trenucima. Vukčević i Koprivica su upravo izašli iz igre, a Patizan je sa njima uspeo da vrati dvocifrenu prednost. Trenutno je 32:44 za goste.

12. minut
Kevin Panter! Treća trojka kapitena Partizana. Crno- beli imaju 13 poena suficita.

Kraj prve četvrtine. Partizan ima prednost od osam poena. Dobro su igrači Željka Obradovića završili četvrtinu.

9. minut
Vratili su se domaći u ovaj meč. Sada je prednost Partizana pet poena.

7. minut
Pravi Žalgiris seriju 7:0 posle poena Dimše.

6. minut
Pogađa flouter Evans, potom trojka Pantera, a zatim i sjajna odbrana Doužera... Partizan ima plus 11.

4. minut
Sjajan prodor Kevina Pantera. Alen Smailagić mu je otvorio put. Potom pogađa i sam Smailagić. Tajmaut Maksvitis. Plus deset za goste.