ЗАУСТАВЉЕНА ФУРИЈА: Белгија шокирала Шпанију

04.09.2022. 18:44
Košarkaška reprezentacija Belgije
Кошаркашка репрезентација Белгије / Извор: Фото: ФИБА

Биће занимљиво у групи А.

Кошаркаши Белгије направили су изненађење у трећем колу А групе пошто су савладали Шпанију са 83:73 (15:11, 17:22, 25:21, 26:19) и тако нанели први пораз Црвеној фурији остваривши другуг победу чиме се изједначила на табели са Шпанијом и Црном Гором.

ЕУРОБАСКЕТ: Какав трилер у Келну, Немци после два продужетка сервирали трећи пораз Литванији

БИЛО ЈЕ ПРОБЛЕМА: Црна Гора сломила упорне Бугаре

НАВИЈАЧИ ПАРТИЗАНА МУ ПИСАЛИ: Хезоња испричао шта се све дешавало овог лета

Тврдо се играло у првој четвртини у којој је виђено са 26 поена, да би Шпанци у другој деоници надокандили пет поена заостатка, стигли и до девет поена предности коју нису успели да сачувају па су само са поеном предности отишли на велики одмор. У наставку је виђена права резултатска клацкалица, смењивале су се обе екипе у вођству, али нису успевале да дођу до осетније предности. Кључну серију вредну победе Белгијанци су направили у последњој четвртини пошт осу стигли до пет поена предности два минута пре краја. Очекивао се одговор актуелних европских шампиона, али од тога није било ништа и Белгијанци су стигли до победе.

Најбољи у редовима Белгије био је Емануел Леконт са 20 поена, док је Пјер-Атноан Жиле постигао 14. Браћа Ернангомес предводила су Шпанију, Вили је постигао 18, а Хуанчо 11 колико је имао и Лоренцо Браун.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте тројку Теодосића преко Гарбахосе против Шпаније