ZAUSTAVLJENA FURIJA: Belgija šokirala Španiju

04.09.2022. 18:44
Košarkaška reprezentacija Belgije
Košarkaška reprezentacija Belgije / Izvor: Foto: FIBA
Biće zanimljivo u grupi A.

Košarkaši Belgije napravili su iznenađenje u trećem kolu A grupe pošto su savladali Španiju sa 83:73 (15:11, 17:22, 25:21, 26:19) i tako naneli prvi poraz Crvenoj furiji ostvarivši drugug pobedu čime se izjednačila na tabeli sa Španijom i Crnom Gorom.

EUROBASKET: Kakav triler u Kelnu, Nemci posle dva produžetka servirali treći poraz Litvaniji

BILO JE PROBLEMA: Crna Gora slomila uporne Bugare

NAVIJAČI PARTIZANA MU PISALI: Hezonja ispričao šta se sve dešavalo ovog leta

Tvrdo se igralo u prvoj četvrtini u kojoj je viđeno sa 26 poena, da bi Španci u drugoj deonici nadokandili pet poena zaostatka, stigli i do devet poena prednosti koju nisu uspeli da sačuvaju pa su samo sa poenom prednosti otišli na veliki odmor. U nastavku je viđena prava rezultatska klackalica, smenjivale su se obe ekipe u vođstvu, ali nisu uspevale da dođu do osetnije prednosti. Ključnu seriju vrednu pobede Belgijanci su napravili u poslednjoj četvrtini pošt osu stigli do pet poena prednosti dva minuta pre kraja. Očekivao se odgovor aktuelnih evropskih šampiona, ali od toga nije bilo ništa i Belgijanci su stigli do pobede.

Najbolji u redovima Belgije bio je Emanuel Lekont sa 20 poena, dok je Pjer-Atnoan Žile postigao 14. Braća Ernangomes predvodila su Španiju, Vili je postigao 18, a Huančo 11 koliko je imao i Lorenco Braun.

BONUS VIDEO: Pogledajte trojku Teodosića preko Garbahose protiv Španije