Знају се парови плеј-ина и плеј-офа на Истоку, ево шта чека Богдана, а шта Јовића

14.04.2024. 22:37
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Реутерс

Одигране су последње утакмице Источне конференције НБА лиге у сезони 2023/24, самим тим су формирани и плеј-ин и плеј-оф парови.

Убедљив пораз Атланте на гостовању Индијани 157:115 није пореметио позицију Хокса.  Први дуел у плеј-ину као 10. имаће на гостујућем терену у Чикагу, па ће у случају победе се укрстити са пораженим из сусрета Филаделфија-Мајами.

Ако славе у оба дуела, Хокси ће са осмог места играти плеј-оф серију са Бостон Селтиксима.

Победник из сусреза Сиксерса и Хита са седме позиције "удара" на Њујорк Никсе, који су победом после продужетка над Чикаго Булсима 120:119 у "МСГ"-у заузели другу позицију.

Добили смо и два позната пара у доигравању. Сусрећу се трећепласирани Милвоки Бакси и Индијана Пејсерси , док ће Кливленд Кавалирси имати предност домаћег терена против младих Орландо Меџика.

Што се тиче учинака српских кошаркаша, најистакнутији је био Богдан Богдановић са 18 поена у поразу Атланте.

Никола Јовић је у слављу Мајамија 118:103 над Торонтом Дарка Рајаковића учествовао са три поена и три скока за 15 минута на паркету.

Василије Мицић је провео тек девет минута на паркету у изненађујућој победи Шарлота над Кливлендом 120:110, уписавши три поена и четири асистенције. Алексеј Покушевски је био запаженији са осам поена, пет скокова и три асистенције за 19 минута.

Тристан Вукчевић због повреде зглоба није био на паркету у очекиваном поразу Вашингтона у Бостону 132:122.