ЗАГРЕПЧАНИ ИЗДРЖАЛИ САМО ПОЛУВРЕМЕ: Звезда гранитном одбраном у наставку разбила Цибону

19.11.2022. 16:46 17:13
Duško Ivanović
Душко Ивановић / Извор: МН Press

Најбоља партија Немање Недовића од повратка у црвено-бели дрес.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Цибону 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7) у седмом колу АБА лиге.

БАШ МАЛЕР: Покушевски одиграо САВРШЕНИХ 14 минута, а онда је због повреде морао на клупу (ВИДЕО)

ОДУЖИЛО СЕ: Немања Бјелица неће скоро на паркет (ФОТО)

НИЈЕ МУ БИЛО ТЕШКО: Лука Дончић РАЗБИО Денвер који је без Јокића лака мета (ВИДЕО)

Црвено-бели су, на дебију Душка Ивановића на клупи у АБА лиги, добро отворили утакмицу стекли предност од 8:2, али је до краја прве деонице тим из Загреба успео да успостави прикључак.

Аранитовић је био расположен, неколико добрих продора, асистенција и на крају четвртине је било свега плус један за фавоизоване домаћине.

Љубичић је на старту другог квартала довео свој тим до првог вођства на мечу, али потом следи серија Звезде од 9:0, тачније три тројке Недовића и од тог тренутка је домаћи тим био у тоталној контроли.

Предност је до краја првог дела игре успела да још нарасте, па се на велики одмор отишло са плус 12.

АБА ЛИГА, СЕДМО КОЛО

Црвена звезда - Цибона 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7)

Судије: Урош Николић, Гордан Терлевић, Александар Давидов

Хала: Александар Николић

Црвена звезда: Вилдоза 8, Лазаревић, Митровић 8, Лазић 4, Мартин 4, Добрић 5, Ивановић 10, Недовић 24, Кузмић 6, Петрушев 14, Топић 2, Бентил 7

Цибона: Радовчић, Перасовић, Смајлагић, Мајцунић 9, Мазалин 9, Аранитовић 10, Баковић 3, Капуста 7, Љубичић 6, Бундовић 9

У трећој деоници домаћи су преломили меч, дозволили су противнику свега осам поена и у последњи квартал ушли са 26 поена разлике.

У последњој деоници Душко Ивановић је дао прилику и Топићу који раније није имао много минута.

Најефикаснији код црвено-белих је био Немања Недовић са 24 поена, пратио га је Петрушев са 14. Код гостију само је Аранитовић био двоцифрен (10).

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.