6°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

ZAGREPČANI IZDRŽALI SAMO POLUVREME: Zvezda granitnom odbranom u nastavku razbila Cibonu

19.11.2022. 16:46 17:13
Duško Ivanović
Duško Ivanović / Izvor: MN Press
Najbolja partija Nemanje Nedovića od povratka u crveno-beli dres.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7) u sedmom kolu ABA lige.

BAŠ MALER: Pokuševski odigrao SAVRŠENIH 14 minuta, a onda je zbog povrede morao na klupu (VIDEO)

ODUŽILO SE: Nemanja Bjelica neće skoro na parket (FOTO)

NIJE MU BILO TEŠKO: Luka Dončić RAZBIO Denver koji je bez Jokića laka meta (VIDEO)

Crveno-beli su, na debiju Duška Ivanovića na klupi u ABA ligi, dobro otvorili utakmicu stekli prednost od 8:2, ali je do kraja prve deonice tim iz Zagreba uspeo da uspostavi priključak.

Aranitović je bio raspoložen, nekoliko dobrih prodora, asistencija i na kraju četvrtine je bilo svega plus jedan za favoizovane domaćine.

Ljubičić je na startu drugog kvartala doveo svoj tim do prvog vođstva na meču, ali potom sledi serija Zvezde od 9:0, tačnije tri trojke Nedovića i od tog trenutka je domaći tim bio u totalnoj kontroli.

Prednost je do kraja prvog dela igre uspela da još naraste, pa se na veliki odmor otišlo sa plus 12.

ABA LIGA, SEDMO KOLO

Crvena zvezda - Cibona 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7)

Sudije: Uroš Nikolić, Gordan Terlević, Aleksandar Davidov

Hala: Aleksandar Nikolić

Crvena zvezda: Vildoza 8, Lazarević, Mitrović 8, Lazić 4, Martin 4, Dobrić 5, Ivanović 10, Nedović 24, Kuzmić 6, Petrušev 14, Topić 2, Bentil 7

Cibona: Radovčić, Perasović, Smajlagić, Majcunić 9, Mazalin 9, Aranitović 10, Baković 3, Kapusta 7, Ljubičić 6, Bundović 9

U trećoj deonici domaći su prelomili meč, dozvolili su protivniku svega osam poena i u poslednji kvartal ušli sa 26 poena razlike.

U poslednjoj deonici Duško Ivanović je dao priliku i Topiću koji ranije nije imao mnogo minuta.

Najefikasniji kod crveno-belih je bio Nemanja Nedović sa 24 poena, pratio ga je Petrušev sa 14. Kod gostiju samo je Aranitović bio dvocifren (10).

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.