НОВИ ТРИЈУМФ ОРЛОВА: Крецуова чета гази у Лиги нација
Још једно славље одбојкаша Србије.
Одбојкаши Србије дошли су до нове велике победе у Лиги нација, пошто су у другој утакмици савладали и Белгију у четири сета и тако дошли до нова максимална три бода - 3:1 (25:18, 24:26, 25:21, 25:22).
Наши момци су у првом мечу такође савладали Аргентину у четири сета на турниру у Бразилу, тако да им је ово фактички друга победа и сачували су максималан учинак. Селектор Георге Крецу може да буде задовољан са много тога.
Знајући све проблеме које је имала Србија у прошлом издању Лиге нација, где се борила за опстанак, ове године две победе ипак дају неку далеко бољу слику. Штавише, потенцијално би могле да дају и залет за борбу за плеј-оф.
Први сет Србија је решила у своју корист веома лако. Само 18 поена је освојила Белгија, пошто се наш тим врло лако и брзо одлепио. Одмах након тога је Белгија успела да узврати у другом сету, који је био најнеизвеснији од свих, пошто се играло на разлику.
Није изгубљени сет уздрмао наше момке, који су потом брзо успоставили контролу. Трећи сет добили су релативно лако, а одвојили су се и пред крај четвртог, па су искористили сет и меч лопту која им се указала. Да ствар буде невероватнија, наши момци били су аутсајдери према квотама пред данашњи меч, па је ово и својеврсно изненађење.