NOVI TRIJUMF ORLOVA: Krecuova četa gazi u Ligi nacija
Još jedno slavlje odbojkaša Srbije.
Odbojkaši Srbije došli su do nove velike pobede u Ligi nacija, pošto su u drugoj utakmici savladali i Belgiju u četiri seta i tako došli do nova maksimalna tri boda - 3:1 (25:18, 24:26, 25:21, 25:22).
Naši momci su u prvom meču takođe savladali Argentinu u četiri seta na turniru u Brazilu, tako da im je ovo faktički druga pobeda i sačuvali su maksimalan učinak. Selektor George Krecu može da bude zadovoljan sa mnogo toga.
Znajući sve probleme koje je imala Srbija u prošlom izdanju Lige nacija, gde se borila za opstanak, ove godine dve pobede ipak daju neku daleko bolju sliku. Štaviše, potencijalno bi mogle da daju i zalet za borbu za plej-of.
Prvi set Srbija je rešila u svoju korist veoma lako. Samo 18 poena je osvojila Belgija, pošto se naš tim vrlo lako i brzo odlepio. Odmah nakon toga je Belgija uspela da uzvrati u drugom setu, koji je bio najneizvesniji od svih, pošto se igralo na razliku.
Nije izgubljeni set uzdrmao naše momke, koji su potom brzo uspostavili kontrolu. Treći set dobili su relativno lako, a odvojili su se i pred kraj četvrtog, pa su iskoristili set i meč loptu koja im se ukazala. Da stvar bude neverovatnija, naši momci bili su autsajderi prema kvotama pred današnji meč, pa je ovo i svojevrsno iznenađenje.