ДЕЛФИНИ У ЧЕТВРТФИНАЛУ ОИ: Србија ИСКАЛИЛА БЕС над Црном Гором! Сада је чека НАЈТЕЖИ противник!

02.08.2021. 07:01
vaterpolo reprezentacija Srbije
ватерполо репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Феноменална игра Савићевих изабраника.

Ватерполо репрезентација Србије победила је селекцију Црне Горе у последњем 5. колу такмичења у групи „Б“ резултатом 13:6 (6:1, 2:1, 3:2, 3:2).

Тиме су изабраници Дејана Савића заузели треће место у прелиминарној фази и пласирали се у четвртфинале Олимпијских игара у Токију.

СКАНДАЛ У ТОКИЈУ: Атлетичарку терају са Игара, она затражила азил

КРЕЋУ КАЈАКАШИ И РВАЧИ: Распоред српских спортиста за 2. август

НЕВЕРОВАТАН СКОК: Пао СВЕТСКИ рекорд после 26 година

Сјајно су Делфини отворили меч против Ајкула, већ у првој четвртини повели са пет разлике (5:0) и контролисали даљи ток сусрета.

Чврстин одбраном нису дозволили Црногорцима да угрозе Митровића, који је и поред неколико интервенција остао несавладан.

Тек у финишу црногорски ватерполисти успели су да постигну првенац у овом дуелу, али са петерца преко Матковића.

Гранитна игра у дефанзиви била је најјача карика Савићевог тима у овом дуелу, што сведочи и резултат друге четвртине, у коме су Црногорци поново постигли само један гол (2:1). Са друге стране, Делфини су успели да повећају предност, погоцима Лазића и Филиповића, што им је омогућило да растерећенији уђу у наставак утакмице.

Голом Милана Алексића, српски ватерполисти су почетком трећег дела стигли до максималних 7 (9:2), чиме је победник практично био решен. Остало је било рутинско одрађивање посла.

Најефикаснији играч у тиму Србије био је капитен Филип Филиповић са три гола, по два су дали Никола Дедовић и Душко Пијетловић. Код Црне Горе, предњачио је Ивовић стрелац три поготка, један мање постигао је Матковић, док се уписао и Укропина.

Делфини ће после ове победе играти у четвртфиналу против светских шампиона Италије, мада би им много више одговарало да су били четврти и отишли на Грчку, која је изненадила освајањем првог места у А групи.

Како је меч текао прочитајте у наставку текста.

Сва дешавања са меча Србија - Црна Гора, можете да пратите на нашем сајту из минута у минут.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.
14:6
Сава Ранђеловић ставља тачку на блиставо издање Србије у последњој секунди сусрета.
13:6
Нови гол за Ивовића.
Тајм-аут је затражио селектор Црне Горе Владимир Гојковић.
13:5
Душан Матковић постиже свој други гол на мечу, а пети за Ајкуле. Био је то његов 11. погодак на турниру, по чему је у врху листе најефикаснијих стрелаца.
13:4
Још један гол капитена Филипа Филиповића са петерца, непогрешив је данас српски рекордер по броју трофеја и наступа у националном тиму.
12:4
Стефан Митровић доноси највећу предност Србији.
4. ЧЕТВРТИНА
КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ. И овај период смо решили у нашу корист резултатом 3:2.
11:4
Ивовић постиже нови гол из петерца.
Поништен гол Црној Гори. Гледао се снимак, да ли је Владо Попадић шутнуо на време. Ипак је ударац упутио после сирене и погодак не важи.
11:3
Душко Пијетловић новим голом доноси Србији 11. гол. Каква игра српских ватерполиста.
10:3
Укропина постиже гол за Црну Гору.
10:2
Андрија Прлаиновић је реализовао нови петерац за Делфине, пошто се Јакшић изборио за њега.
9:2
Играч више за Србију, а онда феноменалан гол Милана Алексића са дистанце.
Србија наставља да доминира у одбрани, нова одузета лопта Црногорцима.
Нема голова после првог минута у трећем периоду.
3. ЧЕТВРТИНА
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА. Остаје 8:2 на крају првог дела.
Друго искључење добио је Сава Ранђеловић, мораће да се припази до краја меча.
Покушај Укропине, али Бранислав Митровић је деветом одбраном сачувао мрежу.
Црна Гора није још постигла гол из игре, што само може да радује Савића.
8:2
Најлепши гол до сада постигао је Ђорђе Лазић, из немогуће позиције уследила је шрауба и мрежа се затресла. Четврти погодак Лазића на Олимпијском турниру.
7:2
Петерац и на другој страни реализовао је Александар Ивовић. Први гол за Црну Гору у другој четвртини.
7:1
После фаула над Јакшићем, Филиповић је извео сигурно петерац за први гол Србије у другој четвртини.
Блиста и Кандић, после шута Пјетловића сјајно реагује голман Ајкула.
Нови промашај Црногораца, Бргуљанов ударац Бранислав Митровић сјајно брани.
На другој страни Бргуљан прети, али и његов шут завршава на конструкцији Митровићевог гола. У контри је Дедовић изгубио лопту, много брже се игра.
Алексић је са велике удаљености на истеку напада погодио пречку. Штета, био би то еврогол.
2. ЧЕТВРТИНА.
КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ.
6:1
Душко Пијетловић је донео Делфинима играча више, а онда и погодио за нових 5 српских ватерполиста.
5:1
Коначно гол и за Црну Гору, али не из игре него са петерца, "лед је пробио" Душан Матковић.
5:0
Никола Јакшић се уписао у стрелце и донео убедљиво вођство, Ајкулама се смеши катастрофа.
4:0
Нови гол Николе Дедовића, ово је већ огромна предност за Србију. Да су овако иргали Делфини од старта, већ би обезбедили прво место у Б групи.
Штета, Мандићев ударац зауставила је пречка.
3:0
Нови петерац за Делфине реализовао је Душан Мандић и постигао девети гол на турниру. Ово је сјајна предност за Савићеве изабранике.
2:0
Петерац је имала Србија, капитен Филип Филиповић је био неумољив и са седмим голом на турниру изједначио се са Јакшићем на другом месту листе стрелаца Србије. Најефикаснији је Душан Мандић са осам голова.
Црна Гора није реализовала играча више, а у контри Душко Пијетловић је пропустио шансу да дуплира вођство. Погодио је стативу у контри.
1:0
Води Србија, Никола Дедовић је стрелац.
Ништа од првог напада, Црна Гора је запретила преко Марка Петковића, али је Бранислав Митровић одбранио његов шут.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА. Први напад имаће Србија.
6:52
Репрезентативци излазе на мегдан. Следи интонирање химни.

ТОК МЕЧА.

Ватерполо репрезентација Србије игра меч последњег 5. кола такмичења по групама, на Олимпијским играма у Токију. Противник изабраницима Дејана Савића биће селекција Црне Горе, у једном од два дербија дана (у другом који одлучује о првом месту у групи "А" састају се Шпанија - Хрватска).

Победник овог меча заузеће трећу позицију у овој групи и у четвртфиналу играти против другопласиране селекције из групе "А" - Италије, која је у последњем колу ремизирала са Мађарима 5:5, док је Грчка победом над Американцима (14:5) обезбедила прво место у овој групи.

Делфини су до овог меча савладали Казахстан (15:9) и Аустралију (14:8), док су поражени на премијери од Шпаније (12:13) и у последњем дуелу против Хрватске (12:14).

Ајкуле су као и српски ватерполисти изгубили од Црвене фурије (6:8) и Хрвата (8:13), али су два тријумфа остварили против Кенгура у првом колу (15:10) и последњој рунди у "рукометном" резултату са Казахстаном (19:12).

Погледајте како изгледа Милица Ристић, девојка Николе Рађена.