СРБИЈА ЗБОГ ЊЕ ВИШЕ НЕЋЕ СЛАВИТИ: Милица Мандић ДЕФИНИТИВНО завршава каријеру!

28.07.2021. 11:49
Milica Mandić
Милица Мандић / Извор: Реутерс

Тренер Јовић потврдио.

Србија је јуче славила успех српске Олимпијке Милице Мандић која је освојила златну медаљу у Тевондоу у досциплини од 67 килограма. Ипак, наш народ неће више моћи да ужива и слави њене победе. Како је и раније најављивала и сама Милица, а сада је то потврдио и њен тренер Драган Јовић, ово одличје је и дефинитивно последње у њеној више него успешној каријери.

БИО ЈЕ СПРЕМАН НА СВЕ: Драган Јовић повукао невероватан потез у стварању олимпијских шампиона

ФУРИОЗНИ НОВАК: Одувао Шпанца и пласирао се у четвртфинале Олимпијских игара!

ИГРАЋЕ ЗА БРОНЗАНУ МЕДАЉУ: Баскеташи Србије поражени од Русије у полуфиналу (ФОТО)

- Како да нисмо задовољни са 4 олимпијске медаље са три олимпијска циклуса, то може само да се сања, нама се остварио тај сан. У неку руку смо се радовали, али мало је било и туге јер је то био последњи наступ наше Милице Мандић на Олимпијским играма. По злату из Лондона сте је препознали и завршава каријеру са златом из Токија - открио је Јовић за ТВ Прва и додао:

- Три олимпијска циклуса, две медаје, две златне. Она је једна од четири особе са два олимпијска злата у нашем спорту, нико нема више од тога. И у сваком смислу је део историје спорта.

Свима је запало за уво Јовићева индикација коју је дао Милици уочи самог финала. Пре него што се вратила у другу рунду, зачуло се "уживај".

- Уживај! Ако оптеретите такмичара тешко да се може поправити. Уосталом, ако је противник бољи пружићемо руку и бити бољи наредни пут, али код Милице није било следећег пута, па је сада морала да узме злато - рекао је Јовић.

Подсетимо се, ова 29-годишња Београђанка заузела је почасно место у олимпијској историји као прва спортисткиња из независне Србије која је освојила златну медаљу у било ком спорту – нешто што јој је успело на Играма у Лондону 2012. године, када је тријумфовала у категорији од 67 килограма. Тада је у финалу победила Францускињу Ан-Каролин Графе у финалу.

Следеће године, Милица Мандић и њен тренер Драган Јовић ушли су у Теквондо кућу славних на церемонији у Лас Вегасу.

ПСВ је „уништио“ Галатасарај у првом мечу квалификација за Лигу шампиона са 5:1, па је вечерашњи (20.00) реванш у Истанбулу формалност, али с друге стране, прилика да опет видимо велики број голова. Квота на GG3 је 1,75. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Галатасарај - ПСВ.

То је био врхунац за спортисктињу која је, осам година раније, имала међународни такмичарски деби у категорији кадета на Европском првенству у Палерму.

Да је девојка која обећава, потврдила је 2008. године када је освојила бронзу на Светском омладинском првенству у категорији до 68 килограма.

У сениорској конкуренцији је направила пробој 2011. године, освојивши четири Опен турнира и освојивши бронзану медаљу у категорији до 73 килограма на Светском првенству у Јужној Кореји.

Олимпијској победи у Лондону 2012. године претходило је европско сребро у категорији до 73 килограма, а 2013. године освојила је пет трофеја, иако на Светском првенству у Пуебли није обезбедила медаљу.

Уследило је још једно европско сребро 2014. године, када је изгубила од хрватске ривалке Иве Радош, а медаља јој је измакла и на Светском првенству 2015. у Чељабинску, када ју је у четвртфиналу елиминисала Јужнокорејка Ох Хје-ри, касније шампионка.