ДЕЛФИНИ ОД ЗЛАТА: Грци нам нису дорасли, Србија одбранила титулу из Рија

08.08.2021. 09:00
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Тим Дејана Савића славио 13:10.

Ватерполо репрезентација Србије освојила је златну медаљу на Олимпијским играма у Токију пошто је у финалу савладала селекцију Грчке са 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 1:3). Делфии су тако успели да одбране златну медаљу из Рија, али и да поправе рекорд Србија пошто је ово девета медаља из Токија.

ШПАНЦИ ОСТАЛИ БЕЗ БРОНЗЕ: Мађарска славила у мечу за треће место

ПОСЛЕДЊЕГ ДАНА ИГАРА: Короном заражено 26 људи

ОДБОЈКАШИЦЕ ОБОРИЛЕ РЕКОРД ИЗ РИЈА: Србија прегазила Кореју у мечу за бронзу (ФОТО)

Меч је почео како су само могли да пожеле навијачи Србије. Одбрана је функционисала веома добро, Грчка није имала права решења, док је у нападу пуцало на све стране и Србија је водила 6:3. Ипак, није било реачно да Грчка дигне руке већ после осам минута. Успели су да се потпуно врате у меч док је Србија налетела на проблеме у у нападу. Нису момци Дејана Савића користили прилике за разлику од Грка који су знатно лакше проналазили пут до гола Србије, али је захваљујући Прлаиновићу Србија имала гол прености на полувремену.

Уследила је рововска битка у трећој четвртини. Обе селекције су пропуштале прилике у нападу, одбране су биле на висни задатка , али оно што је било најважније Србија је и даље чувала гол предности пред одлучујућих осам минута игре. А у тој последњој четвртини Филип Филиповић и момци које ће се уз њега опростити од репрезентације су одлучили да то ураде у великом стилу. Поново је одбрана била непробојна, нису Грци више успевали да пронађу пут до гола, а Србија је погађала. Прлаиновић, Јакшић и Мандић били су ти који постизали голове за Србију у последњој четвртини и донели Србији 13:10 што се испоставило и као коначни резултат вредан одбране злата из Рија.

Ватерполо репрезентација Србије од 9.30 играће у Тацуми центру против селекције Грчке у финалу Олимпијских игара у Токију. Делфини су до борбе за злато стигли победом у узбудљивом мечу против Шпаније, док су Грци направилиа изненађење избацивши из борбе за злато Мађарску.

У Токију је Србија доживела два пораза, оба у групној фази, док су Грци до сада остварили све победе уз само један реми. Делфини ће покушати да одбране злато из Рија, док је Грцима ово прилика да освоје прво олимпијско злато у историји.

Србија је од Грчке последњи пораз доживела још 2013. на Медитеранским играма, а Делфини имају 10 победа у последњих 11 одиграних мечева. Судећи по томе Делфини су фаворит у овом финалу, али у борби за златну медаљу је све могуће.

13:10
Крај меча. Србија је одбранила злато из Рио де Жанеира.
13:10
Мандић је просто закуцао лопту у гол Грчке, Србија има три гола вишка четири минута пре краја.
12:10
Србија се враћа на два гола предности, Јакшић је искористио одличну асистенцију Филиповића.
11:10
Прлаиновић доноси ново вођство Србији из петерца.
10:10
Успевају Грци да изједначе у првом нападу у последњој деоници.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

10:9
Води поново Србија преко Андрије Прлаиновића, а то је и резултат треће четвртине.
9:9
Долазе Грци до изједначења из играча више, гол је постигао Фунтулис.
9:8
Одмах Грци узвраћају са играчем више преко Мурикиса.
9:7
Мандић враћа два гола предностив Србији, одлично се снашао скроз искоса са десне стране.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

8:7
Прлаиновић је шутирао врло прецизно и четири секунде пре великог одмора потигао гол и донео поново предност Србији.
7:7
Грци стижу до изједначења, стрелац је Папанастасију.
7:6
Грци користе слабију игру у одбрани Србије и смањују на 7:6.
7:5
Србија није искористила напад, а Грчак то кажњава голом Влахоуплоса.
7:4
Душан Мандић је изузетно прецизан, Србија и даље има три гола предности.
6:4
Успевају Грци да искористе први напад у другој четвртини преко Фунтулиса.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

6:3
Крај прве четвртине, одличо је Србија одиграла првих осам минута.
6:3
Наставља Србија да користи нападе, Јакшић је стрелац.
5:3
Смањују Грци на голом Влахопулоса.
5:2
Душко Пјетловић је прецизан и повећава предност Србије.
4:2
Два гола предности за Србију, Филиповић је прецизан из петерца.
3:2
Ипак води Србија, Јакшић је био прецизан.
2:2
Мада је Рашовић погодио за 3:1, судије су прегледале снимак и признале гол Грцима из претходног напада јер је лопта прешла замишљену гол линију.
2:1
Води Србија голом Филипа Филиповића.
1:1
Узвраћа Србија после играча више. Пјетловић је искористио асистенцију Филиповића.
0:1
Почео је меч за златну медаљу. Грци су одмах искористили играча више и повели 1:0.