А САД НА БРОНЗУ: Шпанкиње прејаке за Србију (ФОТО)

18.08.2016. 20:50
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Меч за преосталу медаљу на програму у суботу од 16:30 часова.

Женска кошаркашка репрезентација Србије није успела да избори меч за златну медаљу, пошто је у полуфиналу Олимпијских игара селекција Шпаније била боља са  68:54 (20:9, 13:19, 20:10, 15:16). Изабранице Марине Маљковић још увек имају шансу за медаљу, а у суботу од 16:30 по српском времену за бронзано одличије  бориће се са пораженим из меча између Француске и САД.

КОЛИКО ЋЕ ОВА ФОТКА ВРЕДЕТИ ЗА 50 ГОДИНА: Штимац дошао по пелцер! (ФОТО)

Шпанкиње су одиграле одлично у првој четвртини и потпуно зауставиле српску репрезентацију. Изабраницама Марине Маљковић мало тога је у првом периоду полазило за руком, па Црвеној фурији није било тешко да дође до велике предности. До средине првог периода резултат је био у егалу, да би Шпанкиње до краја четвртине стекла двоцифрену предност.

НА МУЦИ СЕ ПОЗНАЈУ ЈУНАЦИ: Штефанек се бави рвањем и поред здравствених ПРОБЛЕМА (ФОТО)

ЧУДО СЕ ДОГОДИЛО: Србија у финалу (ФОТО)

Боље су заиграле српске кошаркашице у другој четвртини, а покретач је била Тамара Радочај. На крилима њене добре игре Србије је почела да смањује предност Шпањолки и чак дође до 22:20, али су и даље биле присутне грешке у нападу Српкиња. Шпанкиње су то умеле да искористе, па су ипак успеле да до великог одмора сачувају предност.

СВЕТСКА СПОРТСКА ВЕЛЕСИЛА: Због ОВОГА нам ЗАВИДИ цела планета (ФОТО)

СВЕ ДАЉЕ ОД МЕДАЉЕ: Шпанци у ВЕЛИКОМ проблему пред завршне битке (ФОТО)

Веома лоше је репрезентација Србије ушла у наставак меча. Као да је полувреме више пријало Шпанкињама, Црвена фурија поновила је прву деоницу, а исто је нажалост учинила и Србија. Иако нису биле posebnno ефикасне, Шпанкиње су успеле да направе серију 8-0, док је Србија прве поене у трећој деоници постигла тек после шест минута игре захваљујући Данијел Пејџ

ОТВОРИО ДУШУ ПОСЛЕ СРЕБРА: Дел Потро открио ЗАШТО је неизмерно захвалан Новаку (ФОТО)

Marina Maljković
Марина Маљковић / Извор: Реутерс

Шпанкиње су то искористиле да би поново стекле двоцифрену предност, а у 28. минуту било је 46:30. Мада су се српске репрезентативке трудиле да смање заостатак, Шпанкиње су лако долазиле до поена, па је и после 30 минута њихово вођство било двоцифрено.

ПРАВЕ РЕЧИ: Ево како је Тео одговорио на изјаву Мирка Новосела (ФОТО)

Није се много тога променило ни у последњих 10 минута утакмице. Обе репрезентације имале су проблема са ефикасношћу и после пет минута игре постигнуто је тек осам поена. Шпанкињама се није журило, а Српкиње једноставно нису имале снаге ни да покушају да начине преокрет до краја меча, па је Фурија заслужено отишла у финале.