ПОБЕДА ЗА ПРОДУЖЕТАК НАДЕ: Србија тријумфом против Кине остала у игри за четвртфинале (ФОТО)

12.08.2016. 18:49
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Реутерс

У последњем колу изабранице Марине Маљковић играју против Сенегала.

Женска кошаркашка репрезентација Србије савладала је у четвртом колу Б групе селекцију Кине 80:72 (24:14, 16:20, 26:9, 14:29) и остварила прву победу на Олимпијским играма у Рију. Овом победом изабранице селекторке Марине Маљковић остале су у игри за пласман у четвртфдинале, а неопходна им је и победа у последњем колу против репрезентације Сенегала.

ЗАТВОРЕН БАЗЕН: Скакаче сврбе очи, а и смрди као да је неко пр... (ФОТО)

Свесне озбиљности ситуације, репрезентативке Србије одлично су ушле у меч и предвођене сјајном игром Ане Дабовић од старта имале контролу на терену. То се брзо показало и на семафору пошто је Србија већ после уводних 10 минута стекла двоцифрену предност.

ТЕК ШТО ЈЕ ПОЧЕЛО И ОДМАХ ЧУДЕСНА ТРКА: Оборен светски рекорд у трци на 10.000 метара (ФОТО)

РАПСОДИЈА: Србија разбила кинески зид за четвртфинале (ФОТО)

Да се Кинескиње ипак неће тако лако предати, показале су у другој четвртини. Уз нешто бољу игру у одбрани успеле су да поремете ритам изабраница Марине Маљковић, али је то било довољно само да резултатски заостатак спусте на једноцифрену разлику на великом одмору.

ЛАРИСА, ИСПАЛА ТИ СИ*А: Ватрена Парагвајка за 2 минута постала ПРВА звезда Игара у Рију! (ВИДЕО)

Трећа четвртина била је можда и најбоља коју су репрезентативке Србије одиграле на Олимпијским играма. Кинескиње нису знале одакле им прети већа опасност док су Ана Дабовић, Соња Петровић, Јелена Миловановић и Саша Чађо затрпавале њихов кош. За час је разлика отишла на преко 20 поена предности, док су Кинескиње у трећој деоници остале на девет постигнутих поена.

КАКВА ЧАСТ: Селектор кошаркаша САД прогласио СРБИНА најбољим НА СВЕТУ (ФОТО)

МОЖДА СЕ (НЕ)ДОПИНГУЈЕ: Али оно што поједе за ДОРУЧАК Мајкл Фелпс ДЕФИНТИВНО није НОРМАЛНО (ВИДЕО)

Последња четвртина била је само формалност, па су Кинескиње успеле да избегну резултатску катастрофу. Србију је са 23 поена предводила Ана Дабовић, док је 20 додала Соња Петровић. У редовима Кине једина довцифрена била је Менгран Сун са 16 поена.