21.08.2016. 22:43
Danska
Данска / Извор: Реутерс

У финалу побеђен двоструки узастопни олимпијски шампион.

Мушка рукометна репрезентација Данске остварила је историјски успех - први пут у историји постала је олимпијски шампион! Данци су у финалу победили Француску (28:26) која је дошла у Рио као двоструки узастопни олимпијски првак.

ОЧЕКИВАНО: Бразилу злато у одбојци (ФОТО)

Французи су били равноправни само у првих 15 минута меча, а од средине првог полуврема Данци су држали углавном два гола предности и на одмор отишли с резултатом 16:14. У наставку, репрезентација Данске није дозволила Французима резултатски прикључак. Константно је одржавала вођство, које је у једном тренутку износило и пет разлике (25:20). Успели су Французи да запрете у финишу, на три минута пре краја пришли су на минус један, али је поново уследио период боље игре Данаца и рутинска завршница, за прво злато на ОИ! Микел Хансен био је најефикаснији код Данаца са осам голова, док је код Француза бољи од осталих био Микаел Гигу, стрелац шест погодака.

МАЛЕР НА СТАРТУ СЕЗОНЕ: Повреда некадашњег фудбалера Партизана (ФОТО)

ЛЕПА ВЕСТ ИЗ РИЈА: Велико ПРИЗНАЊЕ за Дивца и СРПСКИ спорт! (ФОТО)