21.08.2016. 22:43
Danska
Danska / Izvor: Reuters

U finalu pobeđen dvostruki uzastopni olimpijski šampion.

Muška rukometna reprezentacija Danske ostvarila je istorijski uspeh - prvi put u istoriji postala je olimpijski šampion! Danci su u finalu pobedili Francusku (28:26) koja je došla u Rio kao dvostruki uzastopni olimpijski prvak.

OČEKIVANO: Brazilu zlato u odbojci (FOTO)

Francuzi su bili ravnopravni samo u prvih 15 minuta meča, a od sredine prvog poluvrema Danci su držali uglavnom dva gola prednosti i na odmor otišli s rezultatom 16:14. U nastavku, reprezentacija Danske nije dozvolila Francuzima rezultatski priključak. Konstantno je održavala vođstvo, koje je u jednom trenutku iznosilo i pet razlike (25:20). Uspeli su Francuzi da zaprete u finišu, na tri minuta pre kraja prišli su na minus jedan, ali je ponovo usledio period bolje igre Danaca i rutinska završnica, za prvo zlato na OI! Mikel Hansen bio je najefikasniji kod Danaca sa osam golova, dok je kod Francuza bolji od ostalih bio Mikael Gigu, strelac šest pogodaka.

MALER NA STARTU SEZONE: Povreda nekadašnjeg fudbalera Partizana (FOTO)

LEPA VEST IZ RIJA: Veliko PRIZNANJE za Divca i SRPSKI sport! (FOTO)