НЕМА ПРЕДАЈЕ: Српски делфини се вратили из понора и дошли до БОДА великог као кућа

06.08.2016. 13:58
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Србија ремизирала са Мађарском, иако је имала и четири гола заостатка.

Најбољи ватерполисти Србије ремизирали су против селекције Мађарске на старту олимпијског турнира у Рију. У оквиру првог кола групе "А" старти ривали одиграли су још један меч за памћење у коме није било победника 13:13 (3:5: 3:4, 3:2, 4:2).

Српски делфини могу бити задовољни поделом плена, јер су већим делом сусрета били у резултатском зоастаку, а на почетку треће четвртине губили са чак 6:10:  Међутим, изабраници селектора Дејана Савића још једном су показали несаломови дух и шампионски карактер.

Кључна је била промена на голу по завршетку првог полувремена, Митровића је заменио Пјетловић који је поечео са сјајним интервенцијама. Српски ватерплисти заиграли су много боље у фази одбране, што је вратило самопоуздање нашем тиму који је голом Филипа Филиповића четири секунде пре краја дошао до ремија и злата вредног бода

У наставку се можете подсетити свих детаља са ове утакмице

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ

13:13: GOLLLL!  Фили Филиповић! Србија је стигла до велико бода после свега што се дешавало на овој утакмици. Остале су четири секунде до краја

Тајм-аут Дејана Савића. Србија има 20 секунди за последње за напад и изједначење.

Још 45 секунди до краја.

Поново смо погили пречку. Ћук није имао среће

12:13: Мађари поново воде. Вамош користи играча више.

12:12: Изједначење! Србија је анулирала четири гола заостатка! Филип Филиповић!

Алескић погађа стативу!

Одбранили смо се са два играча мање. Још једна одбрана Пјетловића.

11:12: Нема предаје. Још једном исти тандем на делу. Ћук до Никића...

10.:12. Мађари узвраћају. Варга је рутински искористио играча више.

10:11. Сјајна акција. Слободан Никић користи бриљантну асистенцију Ћука.

Андрија Прлаиновић је зарадио треће искључење и више се неће враћати у игру.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

9:11. Нова контра Мађара.  Хосњански постиже свој трећи гол.

Филип Филиповић још једном погађа пречку!

Гојко Пјетловић бриљира. Нова сјајна одбрана.,

9:10: Милош Ћук погађа рашље.

Филиповић лоб ударцем погађа пречку, али на другој страни још једна маестрална одбрана Пјетловића.

8:10: Делфини се враћају у игру. Филип Филиповић погађа још једном.

Гојко Пјетловић је забележио већ пет одбрана!

7:10: Брзо смо искористили играча више. Никола Јакшић вара Немеша.

6:10: Мађари су реалиозовали први напада на старту другог полувремена и стигли до огромног вођства.

Гојко Пјетловић је на голу заменио Александра Митровића

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ

Dejan Savić
Дејан Савић / Извор: МН Press

6:9 Буквално у последњој секунди друге четвртине Киш погађа и доноси још једном свом тиму " 3"

6:8: Севнула је левица. Душан Мандић цепа мрежу Мађара.

Селектор Дејан Савић затражио је тајм-аут.

5:8: Мађари играју страховито брзо. Салахи реализује још једну контру.

5:7. Нема предаје. Олдична асистенција Мандића, Душко Пјетловић није имао тежак посао.

4:7: Ово је већ забрињавајуће. Ривал има три гола предности. Махнреш је био стрелац

Све боље изгледа наш тим у дефанзиви. Заустављена су три узастопна напада Мађара. Још само да профункционише напад...

4:6: Четверац за Мађаре. Данијел Варга не пропушта прилику!

4:5. Коначно је прорадио Филип Филиповић. Соло акција нашег шутера и сјајан гол

Душко Пјетловић је успео да се избори за искуључење. Ривал је остао без још једног играча, али ни ту прилику нисмо искористили на старту друге четвртине.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

3:5:  Мађари имају два гола предности. Ударац Вамоша био је неодбрањив.

3:4. Србија је пропустила две прилике да дође до предности. Убрзо је стигла казна. Денеш Варга је био стрелац.

3:3. Ватромет се наставља. Мало ко је очекивао овако ефикасну утакмицу. Милош Ћук доноси ново изједначење.

2:3:  Мађари не дају вођство. Хошњацки погађа у последњој секунди напада са играчем више.

2:2: Поново узвраћамо. Стефан Митровић користи играча више

1:2. Мађари су још једном прецизни. Ердељи погађа

1:1: Србија је експресно изједначила. Сава Ранђеловић постиже први гол за наш тим на олимпијском туниру.

0:1 Сивош постиже први гол на утакмици.

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 1, Гоцич, Ранђеловић 1, Ћук 2, Д. ПИјетловић 1, Никић 2, Алексић, Јакшић 1, Филиповић 4, Прлаиновић, С. Митровић 1, Б. Митрович.

МАЂАРСКА: Нађи, Заланки 1, Манхерш 1,  Ердељи 1, Вамош 2, Хосњански 3, Ад. Декер, Шивош 1,  Да.Варга 1, Де. Варга 2, Киш 1, Хараји, Ат. Декер.