NEMA PREDAJE: Srpski delfini se vratili iz ponora i došli do BODA velikog kao kuća

06.08.2016. 13:58
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Srbija remizirala sa Mađarskom, iako je imala i četiri gola zaostatka.

Najbolji vaterpolisti Srbije remizirali su protiv selekcije Mađarske na startu olimpijskog turnira u Riju. U okviru prvog kola grupe "A" starti rivali odigrali su još jedan meč za pamćenje u kome nije bilo pobednika 13:13 (3:5: 3:4, 3:2, 4:2).

Srpski delfini mogu biti zadovoljni podelom plena, jer su većim delom susreta bili u rezultatskom zoastaku, a na početku treće četvrtine gubili sa čak 6:10:  Međutim, izabranici selektora Dejana Savića još jednom su pokazali nesalomovi duh i šampionski karakter.

Ključna je bila promena na golu po završetku prvog poluvremena, Mitrovića je zamenio Pjetlović koji je poečeo sa sjajnim intervencijama. Srpski vaterplisti zaigrali su mnogo bolje u fazi odbrane, što je vratilo samopouzdanje našem timu koji je golom Filipa Filipovića četiri sekunde pre kraja došao do remija i zlata vrednog boda

U nastavku se možete podsetiti svih detalja sa ove utakmice

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ

13:13: GOLLLL!  Fili Filipović! Srbija je stigla do veliko boda posle svega što se dešavalo na ovoj utakmici. Ostale su četiri sekunde do kraja

Tajm-aut Dejana Savića. Srbija ima 20 sekundi za poslednje za napad i izjednačenje.

Još 45 sekundi do kraja.

Ponovo smo pogili prečku. Ćuk nije imao sreće

12:13: Mađari ponovo vode. Vamoš koristi igrača više.

12:12: Izjednačenje! Srbija je anulirala četiri gola zaostatka! Filip Filipović!

Aleskić pogađa stativu!

Odbranili smo se sa dva igrača manje. Još jedna odbrana Pjetlovića.

11:12: Nema predaje. Još jednom isti tandem na delu. Ćuk do Nikića...

10.:12. Mađari uzvraćaju. Varga je rutinski iskoristio igrača više.

10:11. Sjajna akcija. Slobodan Nikić koristi briljantnu asistenciju Ćuka.

Andrija Prlainović je zaradio treće isključenje i više se neće vraćati u igru.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

9:11. Nova kontra Mađara.  Hosnjanski postiže svoj treći gol.

Filip Filipović još jednom pogađa prečku!

Gojko Pjetlović briljira. Nova sjajna odbrana.,

9:10: Miloš Ćuk pogađa rašlje.

Filipović lob udarcem pogađa prečku, ali na drugoj strani još jedna maestralna odbrana Pjetlovića.

8:10: Delfini se vraćaju u igru. Filip Filipović pogađa još jednom.

Gojko Pjetlović je zabeležio već pet odbrana!

7:10: Brzo smo iskoristili igrača više. Nikola Jakšić vara Nemeša.

6:10: Mađari su realiozovali prvi napada na startu drugog poluvremena i stigli do ogromnog vođstva.

Gojko Pjetlović je na golu zamenio Aleksandra Mitrovića

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

Dejan Savić
Dejan Savić / Izvor: MN Press

6:9 Bukvalno u poslednjoj sekundi druge četvrtine Kiš pogađa i donosi još jednom svom timu "+3"

6:8: Sevnula je levica. Dušan Mandić cepa mrežu Mađara.

Selektor Dejan Savić zatražio je tajm-aut.

5:8: Mađari igraju strahovito brzo. Salahi realizuje još jednu kontru.

5:7. Nema predaje. Oldična asistencija Mandića, Duško Pjetlović nije imao težak posao.

4:7: Ovo je već zabrinjavajuće. Rival ima tri gola prednosti. Mahnreš je bio strelac

Sve bolje izgleda naš tim u defanzivi. Zaustavljena su tri uzastopna napada Mađara. Još samo da profunkcioniše napad...

4:6: Četverac za Mađare. Danijel Varga ne propušta priliku!

4:5. Konačno je proradio Filip Filipović. Solo akcija našeg šutera i sjajan gol

Duško Pjetlović je uspeo da se izbori za iskuljučenje. Rival je ostao bez još jednog igrača, ali ni tu priliku nismo iskoristili na startu druge četvrtine.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

3:5:  Mađari imaju dva gola prednosti. Udarac Vamoša bio je neodbranjiv.

3:4. Srbija je propustila dve prilike da dođe do prednosti. Ubrzo je stigla kazna. Deneš Varga je bio strelac.

3:3. Vatromet se nastavlja. Malo ko je očekivao ovako efikasnu utakmicu. Miloš Ćuk donosi novo izjednačenje.

2:3:  Mađari ne daju vođstvo. Hošnjacki pogađa u poslednjoj sekundi napada sa igračem više.

2:2: Ponovo uzvraćamo. Stefan Mitrović koristi igrača više

1:2. Mađari su još jednom precizni. Erdelji pogađa

1:1: Srbija je ekspresno izjednačila. Sava Ranđelović postiže prvi gol za naš tim na olimpijskom tuniru.

0:1 Sivoš postiže prvi gol na utakmici.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, Gocič, Ranđelović 1, Ćuk 2, D. PIjetlović 1, Nikić 2, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 4, Prlainović, S. Mitrović 1, B. Mitrovič.

MAĐARSKA: Nađi, Zalanki 1, Manherš 1,  Erdelji 1, Vamoš 2, Hosnjanski 3, Ad. Deker, Šivoš 1,  Da.Varga 1, De. Varga 2, Kiš 1, Haraji, At. Deker.