КАО ПОД ИНДИГОМ: Делфини још једном плесали по ивици понора и поново ремизирали (ФОТО)

08.08.2016. 15:43
Andrija Prlainovic
Андрија Прлаиновиц / Извор: Реутерс

Као и против Мађара, српски ватерполисти поделили бодова и са Грцима

Ватерполо репрезентације Србије и Грчке поделили су бодове у оквиру другог кола групе "А" олимпијског турнира у Рију -  9:9 (1:2, 0:2, 4:3, 4:2). Израбаници поново су ремизирали, баш као и против Мађара у премијерном мечу кад је било 14:14.

Поново су српски Делфини непрепознатљив о лоше почели утакмицу. Само једном у прве две четвртине тресли мрежу ривала, а баш као и против Мађара и у дуелу са Грцима имали четири гола заостатка (1:5).

Ипак, изабраници селектора Савића још једном су показали да никад не одустају и ниједног тренутка не помишљају на предају. Успели су да се врате у живот, најпре изједначе, а сјајним голом Слободана Никића поведу са 9:8 у самој завршници.  Ипак, сјајни Грци су успели да одбију последњи напад Србије и избегну пораз, иако су већим делом меча били у великој предности.

У наставку текста можете се подсетити свих дешавања са базена „Марија Лек акватик Центра!“ у Рију

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Нисмо успели да победимо, али смо се још једном вратили са ивице понора. Утакмица је завршена резултатом 9:9

Имаћемо последњи напад на утакмици

9:9:  Фонтулис постиже четврти гол за ново изједначење.

9:8. Ово могу само велики мајсотри. Шрауба за ТВ шпице Слободана Никића

8:8 Милош Ћук. Србија је стигла до ИЗЈЕДНАЧЕЊА!

Имали смо пуно среће. Грци из изгледне позиције погађају пречку.

7:8: Милан Алексић коначно користи играча више. Пет минута до краја меча.

Поново су судије виделе одгуривање у нападу и одизеле на лопту. Ово је трећи поништени гол за наш тим.

6:8: Уиграна акција Грка. Поново успевају да се одлепе.

6:7. Кад је најтеже ту је капитен. Живко Гоцић поново доводи Србију на гол заостатка.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

5:7: Грци имају одговор. Влахопулос постиже други погодак.

5:6: Прлаиновић користи предност од два играча више. Србија се враћа у живот.

Понво нам је суђен фаул у нападу.

Vaterplisti Srbije
Ватерплисти Србије / Извор: Реутерс

На другој страни греше и Грци.

Пропустили смо лепу прилику да дођемо само на гол заостатка. Судије свирају фаул у нападу.

4:6. Узвраћа Филип Филиповић

3:6: Надахнути Грци настваљају са фурионом игром.

3:5. Да ли прорадио напад Србије.. Никола Јакшић смањује заостатк ривала.

Тајм-аут селектора Савића.

Андрија Прлаиновић погађа стативу.

2:5. Стефан Митровић постиже други гол за Србију после 18 минута игре.

1:5: Грци настављају са сјајном игром. Фонтулис стиже до хет-трика.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Завршрено је прво полувреме. Делфини су за 16 минута постигли са један гол.

Ниско искорситили два покушаја у самој завршници.

1:4. Грци умешно користе играче више.  Влахопулос погађа из непосредне близине.

Неће па неће. Пјетловић промашује зицер.

Имамо нову шасну. Пре тога тајм-аут селектора Дејана Савића.

Још једном нисмо искористили играча више.

1:3: Ривал поново има два гола предности. Фонтулис је био прецизан.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Завршена је прва четвртина коју је обележила велика борба и чврсте одбране на  обе стране.

1:2: Коначно. Филип Филиповић је силовитим ударцем срушио зону селекције Грчке.

Filip Filipović
Филип Филиповић / Извор: Реутерс

Нисмо искористили још један напад. Грчки голман Флекас све брани на почетку дуела