KAO POD INDIGOM: Delfini još jednom plesali po ivici ponora i ponovo remizirali (FOTO)

08.08.2016. 15:43
Andrija Prlainovic
Andrija Prlainovic / Izvor: Reuters

Kao i protiv Mađara, srpski vaterpolisti podelili bodova i sa Grcima

Vaterpolo reprezentacije Srbije i Grčke podelili su bodove u okviru drugog kola grupe "A" olimpijskog turnira u Riju -  9:9 (1:2, 0:2, 4:3, 4:2). Izrabanici ponovo su remizirali, baš kao i protiv Mađara u premijernom meču kad je bilo 14:14.

Ponovo su srpski Delfini neprepoznatljiv o loše počeli utakmicu. Samo jednom u prve dve četvrtine tresli mrežu rivala, a baš kao i protiv Mađara i u duelu sa Grcima imali četiri gola zaostatka (1:5).

Ipak, izabranici selektora Savića još jednom su pokazali da nikad ne odustaju i nijednog trenutka ne pomišljaju na predaju. Uspeli su da se vrate u život, najpre izjednače, a sjajnim golom Slobodana Nikića povedu sa 9:8 u samoj završnici.  Ipak, sjajni Grci su uspeli da odbiju poslednji napad Srbije i izbegnu poraz, iako su većim delom meča bili u velikoj prednosti.

U nastavku teksta možete se podsetiti svih dešavanja sa bazena „Marija Lek akvatik Centra!“ u Riju

ČETVRTA ČETVRTINA

Nismo uspeli da pobedimo, ali smo se još jednom vratili sa ivice ponora. Utakmica je završena rezultatom 9:9

Imaćemo poslednji napad na utakmici

9:9:  Fontulis postiže četvrti gol za novo izjednačenje.

9:8. Ovo mogu samo veliki majsotri. Šrauba za TV špice Slobodana Nikića

8:8 Miloš Ćuk. Srbija je stigla do IZJEDNAČENJA!

Imali smo puno sreće. Grci iz izgledne pozicije pogađaju prečku.

7:8: Milan Aleksić konačno koristi igrača više. Pet minuta do kraja meča.

Ponovo su sudije videle odgurivanje u napadu i odizele na loptu. Ovo je treći poništeni gol za naš tim.

6:8: Uigrana akcija Grka. Ponovo uspevaju da se odlepe.

6:7. Kad je najteže tu je kapiten. Živko Gocić ponovo dovodi Srbiju na gol zaostatka.

TREĆA ČETVRTINA

5:7: Grci imaju odgovor. Vlahopulos postiže drugi pogodak.

5:6: Prlainović koristi prednost od dva igrača više. Srbija se vraća u život.

Ponvo nam je suđen faul u napadu.

Vaterplisti Srbije
Vaterplisti Srbije / Izvor: Reuters

Na drugoj strani greše i Grci.

Propustili smo lepu priliku da dođemo samo na gol zaostatka. Sudije sviraju faul u napadu.

4:6. Uzvraća Filip Filipović

3:6: Nadahnuti Grci nastvaljaju sa furionom igrom.

3:5. Da li proradio napad Srbije.. Nikola Jakšić smanjuje zaostatk rivala.

Tajm-aut selektora Savića.

Andrija Prlainović pogađa stativu.

2:5. Stefan Mitrović postiže drugi gol za Srbiju posle 18 minuta igre.

1:5: Grci nastavljaju sa sjajnom igrom. Fontulis stiže do het-trika.

DRUGA ČETVRTINA

Završreno je prvo poluvreme. Delfini su za 16 minuta postigli sa jedan gol.

Nisko iskorsitili dva pokušaja u samoj završnici.

1:4. Grci umešno koriste igrače više.  Vlahopulos pogađa iz neposredne blizine.

Neće pa neće. Pjetlović promašuje zicer.

Imamo novu šasnu. Pre toga tajm-aut selektora Dejana Savića.

Još jednom nismo iskoristili igrača više.

1:3: Rival ponovo ima dva gola prednosti. Fontulis je bio precizan.

PRVA ČETVRTINA

Završena je prva četvrtina koju je obeležila velika borba i čvrste odbrane na  obe strane.

1:2: Konačno. Filip Filipović je silovitim udarcem srušio zonu selekcije Grčke.

Filip Filipović
Filip Filipović / Izvor: Reuters

Nismo iskoristili još jedan napad. Grčki golman Flekas sve brani na početku duela