ДОМИНАЦИЈА НОРВЕЖАНИНА: Бибић далеко од борбе за медаљу!

16.08.2022. 22:08
Elzan Bibić
Елзан Бибић / Извор: МН Press

Узбудљиво у Минхену.

Српски атлетичар Елзан Бибић завршио је трку на 5.000 метара на 18. месту на Европском првенству у Минхену.

Други српски представник, Лазар Анић био је неуспешан у финалу Европског првенства у Минхену. Србин је у скоку у даљ у прва два покушаја преступио, а у трећем скочио 7.37 метара.

СА ОСМЕХОМ У ФИНАЛЕ: Вулета и Милица се боре за медаљу!

ЗА 10 ГОДИНА ОТИШЛО 160 ИГРАЧА: Партизан поставио јасан циљ за наредне две сезоне

Репрезентација Србије у америчком фудбалу окупља се у Београду

Бибић је остварио време од 13:39.60 што је далеко од нивоа који је био довољан да се умеша у борбу за медаље.

Славио је норвешки атлетичар Јакоб Ингебригстен са резултатом 13:21.13 и одбранио златну медаљу коју је освојио пре четири године у Берлину. Није успео да обори рекорд такмичења који је поставио Џек Букнер од 13:10.15. Светски рекорд држи атлетичар из Уганде Џошуа Чептегеи (12:35.36).

Ингебригстен је власник европског рекорда (12:48.45) и актуелни олимпијски шампион на 1.500 метара.

Пратили су га Мохамед Катир из Шпаније са његовим најбољим резултатом ове сезоне 13:22.98, а трећи је завршио италијански атлетичар Јеманеберхан Крипа са 13:24.83.

Иначе, старт трке је поновљен након атипичног преступа на старту у овом типу трке.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте заводљиви плес смерне српске тенисерке Нине Стојановић