ЕП У ФУТСАЛУ: Десетковани Орлови ПАЛИ пред владарима планете! Португалци опет за минут СРУШИЛИ Србију

19.01.2022. 19:08
fustal reprezentacija Srbije
фустал репрезентација Србије / Извор: Фото: ФСС

Преокрет одлучио победника.

Футсал репрезентација Србије поразом је стартовала на Европском првенству у Холандији.

Десетковани изабраници Дејана Маеса, који су на премијери наступили са само деветорицом играча, због великих проблема са корона вирусом, у сјајном мечу су изгубили од европских и светских шампиона Португалије – 2:4 (2:2).

ИТАЛИЈАНИ РИГОРОЗНИ: Нова правила у Серији А због коронавируса

БРИЉИРАО ЈЕ У ПРВОМ МАНДАТУ: Бивши фудбалер Партизана се враћа у Суперлигу (ФОТО)

У ЗВЕЗДИ ПРЕСЕКЛИ: Маракану напушта још један фудбалер (ФОТО)

Одлично су Орлови отворили сусрет и већ после седам минута имали два гола предности против браниоца титуле. Најпре је Марко Пршић након само 120 секунди од првог судијског звиждука реализовао пенал, да би капитен Србије и у 6. минуту дуплирао вођство српских футсалера.

СРБИЈА – ПОРТУГАЛИЈА 2:4 (2:2)

Стрелци: Пршић 2. (пенал), 6. - Паулета 11, Варела 18, Жезус 26, Пако 26.

СРБИЈА: Момчиловић, Коцић, Пршић, Ракић, Стојчевски. Клупа: Вулић, Васић, Рамић, Томић, Петров, Милосављевић.

ПОРТУГАЛИЈА: Андре Соуза, Ерик, Матош, Коељо, Варела. Клупа: Бебе, Пако, Жезус, Сесилио, Зики, Ангело, Брито, Паулета.

Успели су, ипак, Португалци да врате неизвесност у утакмицу, пошто је Паулета у 11. минуту, на сјајну асистенцију Мигела Ангела смањио резултат на 2:1.

Посустала је одбрана Орлова у 18. минуту, севнула је контра „владара футсала“ и неумољива завршница, у режији Вареле, који је рутински послао лопту иза леђа немоћног голмана Момчиловића.

Наставили су репрезентативци Србије и у другом делу да атакују ка голу великог фаворита. Створили су неколико изразитих прилика, међутим, само захваљујући сјајним интервенцијама Соузе нису дошли до трећег поготка.

Кад се шансе не искористе, уследила је казна за наш тим. Првак Европе и света је успео у 26. минуту из најлепше акције у мечу, коју је иницирао Брито, а завршио Алфонсо Жезус сјајним утрчавањем. Испала је комплетна одбрана Србије, што је футсалер Бенфике искористио и донео потпуни резултатски преокрет у корист Португалаца – 2:3.

Само 40 секунди касније, опет се Момчиловићева мрежа затресла. Брзу акцију извела је најбоља селекција планете, па је Томас Пасо само спровео лопту иза леђа нашег голмана за високих 2:4.

Испоставило се да је то био коначан резултат, јер Мајесов тим није успео да постигне гол до краја утакмице и избегне неуспех на старту такмичења.

Орлови нису заслужили пораз. Иако су против најбоље селекције света играли без Слободана Рајчевића, Нинослава Алексића, Милоша Стојковића, Николе Матијевића, Јована Лазаревића, показали су зубе владарима Европе, натеравши их да се добро презноје, како би уписали победу на старту Шампионата Старог континента.

Србија у 2. колу, за четири дана, игра против репрезентације Украјине (14:30), док је у последњој трећој рунди ривал домаћин шампионата селекција Холандије. Тај меч је на програму 28. јануара од 20,30 часова.

По две првопласиране репрезентације из сваке од четири групе настављају такмичење у осмини финала.

Најновије вести о фудбалу прочитајте ОВДЕ.