16°C
22.05.2024.
117.1138
107.8893

EP U FUTSALU: Desetkovani Orlovi PALI pred vladarima planete! Portugalci opet za minut SRUŠILI Srbiju

19.01.2022. 19:08
fustal reprezentacija Srbije
fustal reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: FSS

Preokret odlučio pobednika.

Futsal reprezentacija Srbije porazom je startovala na Evropskom prvenstvu u Holandiji.

Desetkovani izabranici Dejana Maesa, koji su na premijeri nastupili sa samo devetoricom igrača, zbog velikih problema sa korona virusom, u sjajnom meču su izgubili od evropskih i svetskih šampiona Portugalije – 2:4 (2:2).

ITALIJANI RIGOROZNI: Nova pravila u Seriji A zbog koronavirusa

BRILJIRAO JE U PRVOM MANDATU: Bivši fudbaler Partizana se vraća u Superligu (FOTO)

U ZVEZDI PRESEKLI: Marakanu napušta još jedan fudbaler (FOTO)

Odlično su Orlovi otvorili susret i već posle sedam minuta imali dva gola prednosti protiv branioca titule. Najpre je Marko Pršić nakon samo 120 sekundi od prvog sudijskog zvižduka realizovao penal, da bi kapiten Srbije i u 6. minutu duplirao vođstvo srpskih futsalera.

SRBIJA – PORTUGALIJA 2:4 (2:2)

Strelci: Pršić 2. (penal), 6. - Pauleta 11, Varela 18, Žezus 26, Pako 26.

SRBIJA: Momčilović, Kocić, Pršić, Rakić, Stojčevski. Klupa: Vulić, Vasić, Ramić, Tomić, Petrov, Milosavljević.

PORTUGALIJA: Andre Souza, Erik, Matoš, Koeljo, Varela. Klupa: Bebe, Pako, Žezus, Sesilio, Ziki, Angelo, Brito, Pauleta.

Uspeli su, ipak, Portugalci da vrate neizvesnost u utakmicu, pošto je Pauleta u 11. minutu, na sjajnu asistenciju Migela Angela smanjio rezultat na 2:1.

Posustala je odbrana Orlova u 18. minutu, sevnula je kontra „vladara futsala“ i neumoljiva završnica, u režiji Varele, koji je rutinski poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana Momčilovića.

Nastavili su reprezentativci Srbije i u drugom delu da atakuju ka golu velikog favorita. Stvorili su nekoliko izrazitih prilika, međutim, samo zahvaljujući sjajnim intervencijama Souze nisu došli do trećeg pogotka.

Kad se šanse ne iskoriste, usledila je kazna za naš tim. Prvak Evrope i sveta je uspeo u 26. minutu iz najlepše akcije u meču, koju je inicirao Brito, a završio Alfonso Žezus sjajnim utrčavanjem. Ispala je kompletna odbrana Srbije, što je futsaler Benfike iskoristio i doneo potpuni rezultatski preokret u korist Portugalaca – 2:3.

Samo 40 sekundi kasnije, opet se Momčilovićeva mreža zatresla. Brzu akciju izvela je najbolja selekcija planete, pa je Tomas Paso samo sproveo loptu iza leđa našeg golmana za visokih 2:4.

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, jer Majesov tim nije uspeo da postigne gol do kraja utakmice i izbegne neuspeh na startu takmičenja.

Orlovi nisu zaslužili poraz. Iako su protiv najbolje selekcije sveta igrali bez Slobodana Rajčevića, Ninoslava Aleksića, Miloša Stojkovića, Nikole Matijevića, Jovana Lazarevića, pokazali su zube vladarima Evrope, nateravši ih da se dobro preznoje, kako bi upisali pobedu na startu Šampionata Starog kontinenta.

Srbija u 2. kolu, za četiri dana, igra protiv reprezentacije Ukrajine (14:30), dok je u poslednjoj trećoj rundi rival domaćin šampionata selekcija Holandije. Taj meč je na programu 28. januara od 20,30 časova.

Po dve prvoplasirane reprezentacije iz svake od četiri grupe nastavljaju takmičenje u osmini finala.

Najnovije vesti o fudbalu pročitajte OVDE.