ЕВРОПА КУП: Србија се реванширала Црној Гори

05.04.2018. 21:55
Duško Pijetlović
Душко Пијетловић / Извор: МН Press

Меч одигран у Ријеци.

Ватерполо репрезентација Србије победила је Црну Гору у утамици уводног кола Европа купа. Екипа коју предводи селектор Дејан Савић славила је у Ријеци, са 9:5 (3:2, 3:1, 2:1, 1:1). На тај начин, наш национални тим се реванширао за недавни пораз у Светској лиги, а нешто, раније, у оквиру исте групе, Хрватска је декласирала Француску са 20:5 (6:1, 6:2, 5:1, 3:1)

ЗАВРШНИ ТУРНИР ЕВРОПА КУПА: Делфини на старту против ВЕЛИКОГ ривала! (ФОТО)

Војводина повела у финалу

Најефикаснији у редовима Делфина били су Филип Филиповић и Душко Пијетловић, са по два гола.

- У почетку сно имали мало проблема са њиховим центрима али искључиво због наших грешака у затварању. Када смо то у другој четвртини решии утакмица је постала лака посебно када је одбрана у питању. Напад се мало мучио, али дуго нисмо играли заједно и то се осетило. Задовољан сам и што смо издржали њихов налет у последњој четвртини када су кренули оштрије - рекао је Пијетловић.

У стрелце су се још уписали и Душан Мандић, Страхиња Рашовић, Радомир Драшовић, Милош Ћук и Гаврил Суботић.

СРБИЈА - ЦРНА ГОРА 9:5 (3:2, 3:1, 2:1, 1:1)

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 1, В. Рашовић, Драшовић 1, Ћук 1, Д. Пијетловић 2, Лазић, Алексић, Јакшић, Филиповић 2, Суботић 1, С. Рашовић 1, Б. Митровић. Селектор: Савић.

ЦРНА ГОРА: Лазовић, Бргуљан, Банићевић, Петковић 1, Ђ. Радовић 1, А. Радовић, Драшковић 1, Ђурђић, Попадић, Мишић 1, Чучковић, Спајић 1, Шћепановић. Селектор: Гојковић.

У петак Делфини ће се састати са Французима (19), док је дан касније на програму нови спектакл и окршај са домаћином Хрватском у истом термину. Финале и мечеви за пласман на првом Европа купу, одиграће се у недељу 8. априла.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.