EVROPA KUP: Srbija se revanširala Crnoj Gori

05.04.2018. 21:55
Duško Pijetlović
Duško Pijetlović / Izvor: MN Press

Meč odigran u Rijeci.

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Crnu Goru u utamici uvodnog kola Evropa kupa. Ekipa koju predvodi selektor Dejan Savić slavila je u Rijeci, sa 9:5 (3:2, 3:1, 2:1, 1:1). Na taj način, naš nacionalni tim se revanširao za nedavni poraz u Svetskoj ligi, a nešto, ranije, u okviru iste grupe, Hrvatska je deklasirala Francusku sa 20:5 (6:1, 6:2, 5:1, 3:1)

ZAVRŠNI TURNIR EVROPA KUPA: Delfini na startu protiv VELIKOG rivala! (FOTO)

Vojvodina povela u finalu

Najefikasniji u redovima Delfina bili su Filip Filipović i Duško Pijetlović, sa po dva gola.

- U početku sno imali malo problema sa njihovim centrima ali isključivo zbog naših grešaka u zatvaranju. Kada smo to u drugoj četvrtini rešii utakmica je postala laka posebno kada je odbrana u pitanju. Napad se malo mučio, ali dugo nismo igrali zajedno i to se osetilo. Zadovoljan sam i što smo izdržali njihov nalet u poslednjoj četvrtini kada su krenuli oštrije - rekao je Pijetlović.

U strelce su se još upisali i Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović, Miloš Ćuk i Gavril Subotić.

SRBIJA - CRNA GORA 9:5 (3:2, 3:1, 2:1, 1:1)

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, V. Rašović, Drašović 1, Ćuk 1, D. Pijetlović 2, Lazić, Aleksić, Jakšić, Filipović 2, Subotić 1, S. Rašović 1, B. Mitrović. Selektor: Savić.

CRNA GORA: Lazović, Brguljan, Banićević, Petković 1, Đ. Radović 1, A. Radović, Drašković 1, Đurđić, Popadić, Mišić 1, Čučković, Spajić 1, Šćepanović. Selektor: Gojković.

U petak Delfini će se sastati sa Francuzima (19), dok je dan kasnije na programu novi spektakl i okršaj sa domaćinom Hrvatskom u istom terminu. Finale i mečevi za plasman na prvom Evropa kupu, odigraće se u nedelju 8. aprila.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.