ХРВАТИЦЕ УЗЕЛЕ ПРВУ МЕДАЉУ У ИСТОРИЈИ: Бронза након победе над домаћином који 17 минута није дао гол

20.12.2020. 17:01
Ženska rukomenta reprezentacija Hrvatske
Женска рукомента репрезентација Хрватске / Извор: Фото: Facebook printscreen/EHF Еуро

Историјски тријумф.

Рукометашице Хрватске победиле су Данску 25:19 (11:11) у борби за треће место на Европском првенству у Норвешкој и Данској.

ШАРАПОВА УСКОРО СТАЈЕ НА "ЛУДИ КАМЕН": Ево ко је МИЛИОНЕР коју је "украо срце" лепој Маши

Лил је искористио киксеве ПСЖ-а и избио на прво место, и баш ова два тима играју вечерас (21.00) у Лилу. Свеци имају велики мотив да се врате на врх – квота на двојку је 2,05, кец је 3,80, а икс 3,45. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Лил – ПСЖ.

Екипа Ненада Шоштарића направила је највећи успех историји хрватског женског рукомета освајањем бронзане медаље у Хернингу.

Хрватска до сада није освојила никад медаљу и ово јој је прва остварена са женском селекцијом.

И то против домаћина у фантастичној партији, посебно у другом полувремену, показавши да се брже опоравила од Данске због пораза у полуфиналима.

Невероватно звучи податак да Данска није постигла гол у периоду од 41. до 58. минута, нешто слично као Србија баш против Хрватске, само у групној фази.

Најефикаснија на мечу биле су Стела Посавец и Катарина Јежић са по пет голова, а четири је дала Ана Дебелић.

Код Данкиња су се по четири пута уписале Мета Транборг и Ана Мета Хансен.

Данска је тако остала и даље без европске бронзе, једине која јој недостаје, а Хрватска направила подвиг, на који нико није очекивао пре турнира.

У финалу од 18 часова се састају Норвешка и Француска.