КОБНИ ГАУЧОСИ: Аргентина елиминисала Србију са Светског првенства

06.09.2022. 18:55
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Одбојкашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Максималан пораз изабраника селектора Игора Колаковића.

Одбојкашка репрезентација Србије завршила је учешће на Светском првенству елиминацијом у осмини финала. Изабраници селектора Игора Колоковића поражени су од селекције Аргентине са макисмалних 3:0. По сетовима је било 23:25, 21:25, 23:25.

САВИЋ ЈАСАН: Јос смо у ДЕПРЕСИЈИ

ТУГУЈЕ ОДБОЈКАШКА СРБИЈА: Преминуо доктор Љубан Мартиновић

СЛУШАЋЕ СЕ СРПСКА ХИМНА: Рвачи оптимиста пред сртарт Светског првенства

Српски одбојкаши нису оправдали улогу фаворита, нису били на висини задатка у одлучујућим моментима меча, што их је коштало пораза и елиминација са Светског првренства.

Боље је Србија почела пољским Гљивицама. Констатно су наши најбољи одбојкаши били у вођству од два до три поена. Међутим, Аргентинци долазе до изједначења у финишу првог сета - 19:19 и после велике борбе долазе до почетне предности.

Готово идентична слика виђена је и у другом сету. Поново су избраници селектора Колоковића били у предности, али је још једном био конан финиш сета. Србија је водила са 15:11, а онда су Аргентинци преузели иницијативу. Последње изједначење било је при резултату 19:19, а онда ривал после неколико сјајних сервиса Факунда Контеа долази до огромне предности.

У трећем сету изједначена борба водила се до резултата 10:10, кад селекција Аргентине прави серију и долази до опипљиве предности од 14:10. Успео је наш тим да се консолидује, дође брзо на поен заостатка и ухвати прикључак. Ипак, Гаучоси још једном додали гас у финишу и дошли до апсолутно заслужене победе.

Селекција Аргентине ће у четвртфиналу играти против бољег из дуела Бразил - Иран.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте Снежану Борјан, супругу Милана Борјана, како ужива на базену