KOBNI GAUČOSI: Argentina eliminisala Srbiju sa Svetskog prvenstva

06.09.2022. 18:55
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Maksimalan poraz izabranika selektora Igora Kolakovića.

Odbojkaška reprezentacija Srbije završila je učešće na Svetskom prvenstvu eliminacijom u osmini finala. Izabranici selektora Igora Kolokovića poraženi su od selekcije Argentine sa makismalnih 3:0. Po setovima je bilo 23:25, 21:25, 23:25.

SAVIĆ JASAN: Jos smo u DEPRESIJI

TUGUJE ODBOJKAŠKA SRBIJA: Preminuo doktor Ljuban Martinović

SLUŠAĆE SE SRPSKA HIMNA: Rvači optimista pred srtart Svetskog prvenstva

Srpski odbojkaši nisu opravdali ulogu favorita, nisu bili na visini zadatka u odlučujućim momentima meča, što ih je koštalo poraza i eliminacija sa Svetskog prvrenstva.

Bolje je Srbija počela poljskim Gljivicama. Konstatno su naši najbolji odbojkaši bili u vođstvu od dva do tri poena. Međutim, Argentinci dolaze do izjednačenja u finišu prvog seta - 19:19 i posle velike borbe dolaze do početne prednosti.

Gotovo identična slika viđena je i u drugom setu. Ponovo su izbranici selektora Kolokovića bili u prednosti, ali je još jednom bio konan finiš seta. Srbija je vodila sa 15:11, a onda su Argentinci preuzeli inicijativu. Poslednje izjednačenje bilo je pri rezultatu 19:19, a onda rival posle nekoliko sjajnih servisa Fakunda Kontea dolazi do ogromne prednosti.

U trećem setu izjednačena borba vodila se do rezultata 10:10, kad selekcija Argentine pravi seriju i dolazi do opipljive prednosti od 14:10. Uspeo je naš tim da se konsoliduje, dođe brzo na poen zaostatka i uhvati priključak. Ipak, Gaučosi još jednom dodali gas u finišu i došli do apsolutno zaslužene pobede.

Selekcija Argentine će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Brazil - Iran.

BONUS VIDEO: Pogledajte Snežanu Borjan, suprugu Milana Borjana, kako uživa na bazenu