ЛАЛЕ ПОВЕЛЕ ПОСЛЕ ПРОДУЖЕТКА: Војводина савладала Партизан првом мечју финала плеј-офа

21.05.2023. 20:49
RK Vojvodina
РК Војводина / Извор: Фото: Printscreen/Facebook/rukometniklubvojvodina

Драматичан меч у Новом Саду обележила туча играча.

Рукометаши Војводине победили су вечерас у Новом Саду екипу Партизана после продужетака резултатом 32:28 у првом мечу финала плеј-офа Суперлиге Србије. Меч је у регуларном делу завршен без победника, 26:26, а Војводина је после додатних два пута по пет минута славила са 32:28 и повела са 1:0 у финалној серији која се игра на две победе. Други меч биће одигран 24. маја у Београду.

ОПШТИ ХАОС И ТУЧА: Скандалозне сцене на мечу Партизана и Војводине (ВИДЕО)

ИГРАО ЈЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ 2022. ГОДИНЕ: Капитално појачање стигло у Црвену звезду!

ДОБРЕ ВЕСТИ ИЗ ДУКАТИЈА: Бањаја ће бити спреман за трку у Муђелу

Војводина је прво полувреме решила у своју корист 17:10. У другом полувремену гости су успели да смање предност Војводине, а Партизан је до изједначења стигао голом Којадиновића из седмерца у 60. минуту. Новосађани су у додатних 10 минута славили са 6:2 и заслужено су изборили победу.Најефикаснији у екипи Војводине били су Азиз Аиди, Бојан Рађеновић и Барис Пукхоуски са по шест голова. У тиму Партизана најефикаснији је био Урош Којадиновић са седам голова, док је Стефан Петрић додао шест.

Меч у Новом Саду обележио је инцидент у 26. минуту. При вођству Војводине од 12:6 дошло је сукоба играча оба тима на терену, после прекршаја рукометаша Партизана Вука Лазовића над играчем Војводине Азизом Аидијем. Играчи оба клуба су утрчали на терен, а онда је дошло је до међусобне туче. Утакмица је настављена после неколико минута, а судије су одлучиле да  Лазовићу покажу црвени картон, а његов саиграч Борис Радивојевић је добио плави картон. Плави картон добио је и рукометаш Војводине Грегор Оцвирк.

Погледајте како изгледа Мариа Кортизиа, супруга Пиетроса Сотироуа првотимца Лудогореца