ЛИГА ШАМПИОНА: Нови Београд ДЕМОЛИРАО Динамо, ДЕБАКЛ Радничког у Крагујевцу

09.02.2022. 21:52
Strahinja Rašović
Страхиња Рашовић / Извор: МН Press

Српски клубови имали половичан учинак.

Нови Београд је на најбољи могући начин искористио поразе Олимпијакоса и Ференцвароша, те се пробио до друге позиције у групи. Тим Дејана Јововића је у 9. колу Лиге шампиона на свом базену с пола гаса добио Динамо Тбилиси - 19:7 (5:1, 2:2, 6:2, 6:2).

ЗАСЛУЖИО САМ ТИТУЛУ! Ферштапен се присетио финиша трке у Абу Дабију

КАКАВ СПОЈ: Сарајево и Барселона спремају заједничку кандидатуру за ЗОИ

ПЕТРА НИЈЕ ЗА СТАРО ГВОЖЂЕ: Словакиња на НАЈБОЉИ начин демантовала бившег тренера и освојила ЗЛАТО у Пекингу

У тријумфу Новог Београда најефикаснији био је Страхиња Рашовић са четири гола, док су по три постигли Мандић и Вучинић.

Код Динама су Марко Јелача и Душан Васић два пута погађали мету.

Дебакл Радничког

Дебаклом у Крагујевцу против Барселонете завршава се свака прича Радничког о потенцијалном пласману на Фајнал-фор Лиге шампиона. Шпанци су тријумфовали са убедљивих 9:3 (7:0, 1:0, 1:2, 0:1).

Одиграо је Раднички прво полувреме испод сваког нивоа, не могу крагујевачком тиму оправдања да буду ни умор проузрокован густим распоредом, нити изостанак Марка Радуловића. Алибија нема за полувреме у коме ватерполисти Радничког нису постигли нити један гол, а на одмор су отишли са 0:8.

лваро Гранадос био је најефикаснији актер меча са три постигнута гола - сва три у првој четвртини - док су се у редовима Крагујевчана по једном на семафору уписали Никола Лукић, Никита Круг и Алекса Укропина.