Магомедов обезбедио другу медаљу за Србију на ЕП, боксерке "четири од четири"

22.04.2024. 20:31
Sadam Magomedov
Садам Магомедов / Извор: Фото: BSS

Боксерски репрезентативац Садам Магомедов обезбедио је другу медаљу за Србију на шампионату Европе у Београду, пошто је вечерас у четвртфиналу категорије до 90 кг савладао Мађара Фехера Копанија и пласирао се у покуфинале.

За пласман у финале бориће се против Руса, првог носиоца Муслима Гаџхимагомедова. Истовремено, српске боксерке Наталија Шадрина, Нина Гајић, Нина Радовановић и Драгана Јовановић забележиле су победе на шампионату које се одржава у хали "Александар Николић".

Шадрина, која ће Србију представљати и на Олимпијским играма у Паризу, у категорији до 60 кг, убедљиво је савладала Белорускињу Але Ивашкевић, док је Гајић, у категорији до 75 кг, такође савладала Белорускињу Алине Вебер.

Радовановић је у категорији до 50 кг победила Мађарицу Петру Мезеи, а Јовановић је у категорији до 52 кг елиминисала Молдавку Мају Одаију.