ПАО И КАРАЂОРЂЕ: Звезда у финалу плеј-офа!

08.04.2024. 22:25
OK Crvena zvezda
ОК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвена звезда је у финалу плеј-офа Суперлиге! Изабраници Ивице Јевтића су у полуфиналу савладали екипу Карађорђа са 2-0 у серији, пошто су славили и на гостовању у Тополи са 3:0 (25:20, 27:25, 25:21).

Црвено-бели су показали зашто су у плеј-оф ушли као први фаворити. Пошто су на свом терену после пет сетова савладали Карађорђе, у Тополи су били максимални.

Бориће се тим са Маракане за прву титулу од 2016. године. Противник ће му бити бољи из дуела Партизана и Радничког, који други меч играју ове вечери.

Звезда ће играти прво финале још од 2019. Те сезоне у борби за трофеј боља је била Војводина.

Карађорђе овим поразом завршава историјску сезону, у којој је заузимањем четвртог места обезбедио место у европским такмичењима.

Моћи ће да жале играчи Невена Мајсторовића за другим сетом ове утакмице, али имају због чега да буду задовољни када погледају све што су урадили ове године.

Равноправна се борба водила на почетку. Под притиском су биле обе екипе, што је узроковало нешто већи број грешака. Ипак, брзо су ухватили ритам и једни и други, па се борба распламсавала на терену.

Сигурнији су у том надигравању били црвено-бели. Нападали су са много успеха крајњи нападачи београдског тима  - расположен је био Омар Ахмед, снажно је нападао Душан Николић, па је на семафору писало 14:10 када је Невен Мајсторовић тражио при тајм-аут.

Није успевао Карађорђе да парира ривалу. Сервисом је Звезда пореметила игру домаћина и удаљила га од мреже, па је било и 21:13.

Успео је тим из Тополе да се врати у завршници, уз нешто бољи блок и успешнији напад, те је на 23:19 одлучио паузу да тражи и Ивица Јевтић. Звезда је после тога рутински привела сет крају.

Други период је донео уједначену игру, па су се константно екипе смењивале у вођству. На радост навијача у Тополи, заиграли су боље домаћи – сигурни су били у нападима кроз средину, а успешнији су били и Бекрић и Надаждин.

У борби нерава у завршници, до сет лопте је први дошао београдски тим, после поена Лопара. Извукла се екипа Карађорђа, пошто је Бекрић кувао преко блока. А онда је Бошњак обрадовао гледаоце у Тополи! Ипак, уписали су нове грешке домаћи, што је на крају казнио Жугић – и црвено-бели су узели други сет.

У трећем је кратко трајало надигравање. Брзо је београдски тим преузео инциијативу и наметнуо свој ритам игре. Одлично је сервирао Петровић, у нападу су били расположени сви крајњи нападачи, па је могао да бира на коју ће страну да пошаље лопту.

У завршници су дале резултата измене Мајсторовића, али није успео Карађорђе да сустигне ривала. Радовала се Звезда великој победи.