PAO I KARAĐORĐE: Zvezda u finalu plej-ofa!

08.04.2024. 22:25
OK Crvena zvezda
OK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crvena zvezda je u finalu plej-ofa Superlige! Izabranici Ivice Jevtića su u polufinalu savladali ekipu Karađorđa sa 2-0 u seriji, pošto su slavili i na gostovanju u Topoli sa 3:0 (25:20, 27:25, 25:21).

Crveno-beli su pokazali zašto su u plej-of ušli kao prvi favoriti. Pošto su na svom terenu posle pet setova savladali Karađorđe, u Topoli su bili maksimalni.

Boriće se tim sa Marakane za prvu titulu od 2016. godine. Protivnik će mu biti bolji iz duela Partizana i Radničkog, koji drugi meč igraju ove večeri.

Zvezda će igrati prvo finale još od 2019. Te sezone u borbi za trofej bolja je bila Vojvodina.

Karađorđe ovim porazom završava istorijsku sezonu, u kojoj je zauzimanjem četvrtog mesta obezbedio mesto u evropskim takmičenjima.

Moći će da žale igrači Nevena Majstorovića za drugim setom ove utakmice, ali imaju zbog čega da budu zadovoljni kada pogledaju sve što su uradili ove godine.

Ravnopravna se borba vodila na početku. Pod pritiskom su bile obe ekipe, što je uzrokovalo nešto veći broj grešaka. Ipak, brzo su uhvatili ritam i jedni i drugi, pa se borba rasplamsavala na terenu.

Sigurniji su u tom nadigravanju bili crveno-beli. Napadali su sa mnogo uspeha krajnji napadači beogradskog tima  - raspoložen je bio Omar Ahmed, snažno je napadao Dušan Nikolić, pa je na semaforu pisalo 14:10 kada je Neven Majstorović tražio pri tajm-aut.

Nije uspevao Karađorđe da parira rivalu. Servisom je Zvezda poremetila igru domaćina i udaljila ga od mreže, pa je bilo i 21:13.

Uspeo je tim iz Topole da se vrati u završnici, uz nešto bolji blok i uspešniji napad, te je na 23:19 odlučio pauzu da traži i Ivica Jevtić. Zvezda je posle toga rutinski privela set kraju.

Drugi period je doneo ujednačenu igru, pa su se konstantno ekipe smenjivale u vođstvu. Na radost navijača u Topoli, zaigrali su bolje domaći – sigurni su bili u napadima kroz sredinu, a uspešniji su bili i Bekrić i Nadaždin.

U borbi nerava u završnici, do set lopte je prvi došao beogradski tim, posle poena Lopara. Izvukla se ekipa Karađorđa, pošto je Bekrić kuvao preko bloka. A onda je Bošnjak obradovao gledaoce u Topoli! Ipak, upisali su nove greške domaći, što je na kraju kaznio Žugić – i crveno-beli su uzeli drugi set.

U trećem je kratko trajalo nadigravanje. Brzo je beogradski tim preuzeo inciijativu i nametnuo svoj ritam igre. Odlično je servirao Petrović, u napadu su bili raspoloženi svi krajnji napadači, pa je mogao da bira na koju će stranu da pošalje loptu.

U završnici su dale rezultata izmene Majstorovića, ali nije uspeo Karađorđe da sustigne rivala. Radovala se Zvezda velikoj pobedi.