ПОБЕДА УЗ ДОСТА МУКЕ: Србија на корак од четвртфинала СП!

23.06.2022. 19:01
Dejan Savić
Дејан Савић / Извор: МН Press

Није било лако са Аустралијанцима.

Ватерполисти Србије успели су да у оквиру другог кола Гупе Д на Светског првенства савладају селекцију Аустралије резултатом 6:5 и тако другом победом дођу на краок од пласмана у четвртфинале.

БРАЗИЛЦИ ПОЧИСТИЛИ СРБИЈУ: Четврти пораз у Лиги нација!

ТЕКТОНСКЕ ПРОМЕНЕ: Легенде на челу Звезде!

БАРНА РАЗОЧАРАН: Ништа од финала на 50 метара

Цео меч играо се "гол за гол", а такође су меч обележили и бројни промашаји српских шутера.

Најпре је Јакшић пробио аустралијску одбрану и средином прве четвртине доноси предност репрезентацији Србије - 1:0.

Међутим, чврста екипа Аустралије успева да направи преокрет, повела је са 2:1, а наредни гол за наш тим постигао је Душан Мандић из петерца, после два минута игре у другој четвртини - 2:2. Три минута касније наш тим је изнудио још један петерац, опет га је Мандић извео, али није био прецизан. Ипак, врло брзо је погодио из игре за ново вођство репрезентације Србије резултатом 3:2.

Изједначење је донео Форд већ у наредном нападу. Резултатом 3:3 се отишло на одмор, а селектор Дејан Савић се одлучио и за промену на голу, уместо капитена Митровића прилику је добио Лазар Добожанов, а ново вођство ''Делфинима'' донео је Никола Лукић, голом за 4:3.

У последњу деоницу се ушло резултатом 5:5, дуго је остао на снази тај резултат, па се ушло у драматичну завршницу. Срећом, после нове серије промашаја нашег тима, Никола Лукић постиже свој други гол и Србија је повела са 6:5 на три минута пре краја.

На пола минута пре краја Аустралијанци постижу гол, али није признат због прекршаја у нападу.

Имали смо посед лопте до краја меча и ипак успели да остваримо победу за готово сигуран пласман у четвртфинале.

Српски "Делфини" ће шансу да овере пласман у другу фазу такмичења имати против селекције Казахстана који је објективно најслабија екипа у групи.