POBEDA UZ DOSTA MUKE: Srbija na korak od četvrtfinala SP!

23.06.2022. 19:01
Dejan Savić
Dejan Savić / Izvor: MN Press
Nije bilo lako sa Australijancima.

Vaterpolisti Srbije uspeli su da u okviru drugog kola Gupe D na Svetskog prvenstva savladaju selekciju Australije rezultatom 6:5 i tako drugom pobedom dođu na kraok od plasmana u četvrtfinale.

BRAZILCI POČISTILI SRBIJU: Četvrti poraz u Ligi nacija!

TEKTONSKE PROMENE: Legende na čelu Zvezde!

BARNA RAZOČARAN: Ništa od finala na 50 metara

Ceo meč igrao se "gol za gol", a takođe su meč obeležili i brojni promašaji srpskih šutera.

Najpre je Jakšić probio australijsku odbranu i sredinom prve četvrtine donosi prednost reprezentaciji Srbije - 1:0.

Međutim, čvrsta ekipa Australije uspeva da napravi preokret, povela je sa 2:1, a naredni gol za naš tim postigao je Dušan Mandić iz peterca, posle dva minuta igre u drugoj četvrtini - 2:2. Tri minuta kasnije naš tim je iznudio još jedan peterac, opet ga je Mandić izveo, ali nije bio precizan. Ipak, vrlo brzo je pogodio iz igre za novo vođstvo reprezentacije Srbije rezultatom 3:2.

Izjednačenje je doneo Ford već u narednom napadu. Rezultatom 3:3 se otišlo na odmor, a selektor Dejan Savić se odlučio i za promenu na golu, umesto kapitena Mitrovića priliku je dobio Lazar Dobožanov, a novo vođstvo ''Delfinima'' doneo je Nikola Lukić, golom za 4:3.

U poslednju deonicu se ušlo rezultatom 5:5, dugo je ostao na snazi taj rezultat, pa se ušlo u dramatičnu završnicu. Srećom, posle nove serije promašaja našeg tima, Nikola Lukić postiže svoj drugi gol i Srbija je povela sa 6:5 na tri minuta pre kraja.

Na pola minuta pre kraja Australijanci postižu gol, ali nije priznat zbog prekršaja u napadu.

Imali smo posed lopte do kraja meča i ipak uspeli da ostvarimo pobedu za gotovo siguran plasman u četvrtfinale.

Srpski "Delfini" će šansu da overe plasman u drugu fazu takmičenja imati protiv selekcije Kazahstana koji je objektivno najslabija ekipa u grupi.