ПОНОС СРБИЈЕ: Сара Ћирковић освојила ЗЛАТО које наша земље чека више од ДВЕ ДЕЦЕНИЈЕ!

25.11.2022. 20:01
Sara Ćirković
Сара Ћирковић / Извор: Фото: ИБА

Сјајна вест!

Српска боксерка Сара Ћирковић освојила је златну медаљу на шампионату света које се одржава у шпанском месту Бенидорм.

Ђорђе Ђурић нови спортски директор ОК Војводина

ЕП У РУКОМЕТУ: Преокрет у ФИНАЛУ и девета ТИТУЛА за Норвешку

ПОВРАТАК: Рикардо поново у Ред Булу

Она је у финалу савладала представницу Данске Винтер Софи Росхауг у категорији од 48 до 50 кг.

Последњу светску медаљу у омладинском боксу Србија је освојила 1998. године, када је у аргентинској метрополи Буенос Ајресу сребро освојио Геард Ајетовић, док је Дејан Рибаћ освојио бронзу.

Сада, 24 године касније историју златним словима исписала је чудесна Сара Ћирковић, српска репрезентативка, чланица БК "Обилић" из Зворника, потврдивши епитет неустрашиве "Обилићевке". Ћирковићева је у полуфиналу Светског првенства у Шпанији победила изванредну боксерку Тамана из Индије. Био је то судар европске И азијске шампионке у коме је сву снагу, таленат, раскош удараца и храбро срце показала наша Сара.

Омладинско Светско првенство 2022. ушло је у историју и као најмасовније у историји. У конкуренцији 598 боксера из 73 државе укупно 21 земља имала је свог представника у финалу, међу њима и Србија у лику и делу Саре Ћирковић. Ни једна земља, осим Србије, са Балкана, укључујући и велику боксерску силу Турску која је овде наступила са скоро читавим женским и мушким тимом није имала ни једног финалисту.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.