ХЕРОЈСКА ПАРТИЈА: Србија одиграла још један меч са Французима након што их је победила у Зрењанину

09.01.2021. 19:40 17:13
rukomet
рукомет / Извор: МН Press

Квалификације за ЕП.

Рукометаши Србије играју феноменално од када је Тони Ђерона преузео тим. Савладали су у Зрењанину Француску, а сада и у Кретеју показали да то није случајности. Није Србија славила, али 26:26 против једне од најбољих селекција на свету је стварно феноменално.

У ДУХУ ПРАЗНИКА: Online игре које вам за неколико минута доносе ОЗБИЉАН КЕШ

ДАНЦИ И ШВЕЂАНИ БОЈКОТУЈУ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Србија још гаји наду да ОДЕ у Египат

НЕНАДИЋ О ПОВРАТКУ У ЗВЕЗДУ: Најбољи српски рукометаш ОТВОРИО душу

Одлично је кренула Србија и после само пет минута било је 4:1 уз по два гола Петра Ђорђића и Мијајла Марсенића. Пивот српске селекције је тада имао и зицер за плус четири, али покушао је лоб уместо да рутински затресе мрежу.

Француска је голом Луке Карабатића у 14. минуту први пут дошла у вођство (7:6). Вратили су се брзо изабраници Тинија Ђерона и после успешног седмерца Петра Ђорђића поново је предност била на страни Србије (8:7). Одмах затим је Богдан Радивојевић шутем преко целог терена донео два гола разлике.

Наш крилни играч Радивојевић је показао да је непредвидив када је упутио праву бомбу са бековске позиције и затресао мрежу, што дефинитивно нико није очекивао имајући у виду његову висини.

Види се да је Ђерона створио тим и до краја полувремена Србија је одржала предност и потврдила да са добрим тренером имамо перспективу.

Поново се на почетку полувремена голове за Србију давали Ђорђић и Марсенић. Владимир Цупара је данас добио прилику на голу и показао да је уз Дејана Милосављева чини можда и најбољи голамнски пар на свету. Ђерона је у Зрењанину форсирао Милосављева, док је у Француској Цупара добио предност, а и стигао је да се одмори од фајнал-фора на којем је био са својим Веспремом.

Имала је Србија прилику да поведе са 22:18, али Вукашин Воркапић је у контри пропустио оно што је за њега апослутна рутина. Када је дошла опасност да ћемо поптуно изгубити предност опет је севнула десница Петра Ђођрића. Син легендартног голмана Зорана коначно је заиграо у дресу Србије како се то од њега очекује већ годинама.

Да тренеру верују показује и када је на тајм-ауту договорен цепелин, а Ђорђић и Шотић су то одрадили феноменално.

Французи су до првог поравнања резултата стигли у 54. минуту (24:24), али после мале асистенције судије које су превиделе у том нападу да свирају кораке.

Тада је Цупара невероватно скинуо зицер Фабрегасу, а Владимиров урлик се могао чути сигурно и ван хале.

Дејан Милосављев је ушао и скинуо седмерац и то при вођству Србије од 26:25 уз играча мање на само два минута пре краја. Кукић је тада чпосле изгубљене лопте држао лопту и искључен је што је значило да ћемо утакмицу завршити са играчем мање. На 75 секунди пре краја резултат је био изједначен, а Тони Ђерона је позвао тајм-аут на 49 секунди пре краја.

Србија је кренула без голмана у напад. Изгубили смо лопту, а онда су Французи добили шансу да за 15 секунди дођу до тријумфа. Нису успели и на крају су подељени бодови.

Свакако да је Мијајло Марсенић показао да је пивот светске класе, док је Петар Ђорђић потврдио класу. Сјајан је био и Богдан Радивојевић, као и Лазар Кукић. О голманима не треба трошити речи, али највећи добитак је то што је Ђерона направио тим, од групе појединаца.

ФРАНЦУСКА - СРБИЈА 26:26 (12:15)

Дворана: Хала спортова Роберт Оброн - Кретеј (Француска)

Судије: Данијел Акото Мартинс (Португалија), Роберто Акото Мартинс (Португалија)

Француска: Фабрегас 5, Нгесан 4, Гигу, Карабатић 3, Абало, Дипанда, Жерар, Мае 2, Пардин, Порте, Турна, Дескат 4, Ремили 3, Ричардсон, Лагард 1, Мем 2.

Србија: Марсенић 8, Ђорђић 6, Орбовић 2, Колаковић 1, Абутовић, Радивојевић 4, Пешић, Поповић, Цупара, Милосављев, Шотић 1, Сретеновић, Кукић 1, Обрадовић 1, Воркапић 1, Николић 1.

Погледајте како изгледа Дезире Кордеро, бивша девојка Кристијана Роналда.