HEROJSKA PARTIJA: Srbija odigrala još jedan meč sa Francuzima nakon što ih je pobedila u Zrenjaninu

09.01.2021. 19:40 17:13
rukomet
rukomet / Izvor: MN Press

Kvalifikacije za EP.

Rukometaši Srbije igraju fenomenalno od kada je Toni Đerona preuzeo tim. Savladali su u Zrenjaninu Francusku, a sada i u Kreteju pokazali da to nije slučajnosti. Nije Srbija slavila, ali 26:26 protiv jedne od najboljih selekcija na svetu je stvarno fenomenalno.

U DUHU PRAZNIKA: Online igre koje vam za nekoliko minuta donose OZBILJAN KEŠ

DANCI I ŠVEĐANI BOJKOTUJU SVETSKO PRVENSTVO: Srbija još gaji nadu da ODE u Egipat

NENADIĆ O POVRATKU U ZVEZDU: Najbolji srpski rukometaš OTVORIO dušu

Odlično je krenula Srbija i posle samo pet minuta bilo je 4:1 uz po dva gola Petra Đorđića i Mijajla Marsenića. Pivot srpske selekcije je tada imao i zicer za plus četiri, ali pokušao je lob umesto da rutinski zatrese mrežu.

Francuska je golom Luke Karabatića u 14. minutu prvi put došla u vođstvo (7:6). Vratili su se brzo izabranici Tinija Đerona i posle uspešnog sedmerca Petra Đorđića ponovo je prednost bila na strani Srbije (8:7). Odmah zatim je Bogdan Radivojević šutem preko celog terena doneo dva gola razlike.

Naš krilni igrač Radivojević je pokazao da je nepredvidiv kada je uputio pravu bombu sa bekovske pozicije i zatresao mrežu, što definitivno niko nije očekivao imajući u vidu njegovu visini.

Vidi se da je Đerona stvorio tim i do kraja poluvremena Srbija je održala prednost i potvrdila da sa dobrim trenerom imamo perspektivu.

Ponovo se na početku poluvremena golove za Srbiju davali Đorđić i Marsenić. Vladimir Cupara je danas dobio priliku na golu i pokazao da je uz Dejana Milosavljeva čini možda i najbolji golamnski par na svetu. Đerona je u Zrenjaninu forsirao Milosavljeva, dok je u Francuskoj Cupara dobio prednost, a i stigao je da se odmori od fajnal-fora na kojem je bio sa svojim Vespremom.

Imala je Srbija priliku da povede sa 22:18, ali Vukašin Vorkapić je u kontri propustio ono što je za njega aposlutna rutina. Kada je došla opasnost da ćemo poptuno izgubiti prednost opet je sevnula desnica Petra Đođrića. Sin legendartnog golmana Zorana konačno je zaigrao u dresu Srbije kako se to od njega očekuje već godinama.

Da treneru veruju pokazuje i kada je na tajm-autu dogovoren cepelin, a Đorđić i Šotić su to odradili fenomenalno.

Francuzi su do prvog poravnanja rezultata stigli u 54. minutu (24:24), ali posle male asistencije sudije koje su previdele u tom napadu da sviraju korake.

Tada je Cupara neverovatno skinuo zicer Fabregasu, a Vladimirov urlik se mogao čuti sigurno i van hale.

Dejan Milosavljev je ušao i skinuo sedmerac i to pri vođstvu Srbije od 26:25 uz igrača manje na samo dva minuta pre kraja. Kukić je tada čposle izgubljene lopte držao loptu i isključen je što je značilo da ćemo utakmicu završiti sa igračem manje. Na 75 sekundi pre kraja rezultat je bio izjednačen, a Toni Đerona je pozvao tajm-aut na 49 sekundi pre kraja.

Srbija je krenula bez golmana u napad. Izgubili smo loptu, a onda su Francuzi dobili šansu da za 15 sekundi dođu do trijumfa. Nisu uspeli i na kraju su podeljeni bodovi.

Svakako da je Mijajlo Marsenić pokazao da je pivot svetske klase, dok je Petar Đorđić potvrdio klasu. Sjajan je bio i Bogdan Radivojević, kao i Lazar Kukić. O golmanima ne treba trošiti reči, ali najveći dobitak je to što je Đerona napravio tim, od grupe pojedinaca.

FRANCUSKA - SRBIJA 26:26 (12:15)

Dvorana: Hala sportova Robert Obron - Kretej (Francuska)

Sudije: Danijel Akoto Martins (Portugalija), Roberto Akoto Martins (Portugalija)

Francuska: Fabregas 5, Ngesan 4, Gigu, Karabatić 3, Abalo, Dipanda, Žerar, Mae 2, Pardin, Porte, Turna, Deskat 4, Remili 3, Ričardson, Lagard 1, Mem 2.

Srbija: Marsenić 8, Đorđić 6, Orbović 2, Kolaković 1, Abutović, Radivojević 4, Pešić, Popović, Cupara, Milosavljev, Šotić 1, Sretenović, Kukić 1, Obradović 1, Vorkapić 1, Nikolić 1.

Pogledajte kako izgleda Dezire Kordero, bivša devojka Kristijana Ronalda.