ШАМПИОНИ: Ватерполисти Србије освојили злато на Медитеранским играма

30.06.2022. 16:42
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Делфини у финалу бољи од Црне Горе.

Ватерполо репрезентација Србије освојила је данас златну медаљу на 19. Медитеранским играма у алжирском Орану, пошто је у финалу савладала Црну Гору са 9:8. На тај начин Србија је дошла до 13. одличја на Медитеранским играма.

МЕДИТЕРАНСКЕ ИГРЕ: Илић донео Србији 12. медаљу

НОВО ОДЛИЧЈЕ: Миленку Себићу злато, Лазару Ковачевићу рекорд Медитеранских игара

РАСИЗАМ МУ ДОШАО ГЛАВЕ: Доживотна забрана за Нелсона Пикеа!

Врло узбудљив био је финални меч између Црне Горе и Србије. Црногорци су боили бољи у првој четвртини и имали предност по њеном завршетку да би до полувремена Делфини стигл идо преокрета и вођства 5:4. Усплеа је Црна Гора да добије трећу деоницу и у последњу четвртину ушло се нерешеним резултат 7:7. Неизвесно је било у последној деоници. Србија је повела 8:7 шест минута пре краја голом Ковачевића, а затим и пропустила неколико прилика да повећа предност да би Црна Гора стигла до изјендачења три минута пре краја поготком Вукичевића који је искористио играча више. Ипак, све је решено два и по минута пре краја када је Урошевић поставио коначан резултат. До краја су Делфини успели да се одбране и освоје златну медаљу.

Најефикаснији у Србији били су Богдан Гавриловић и Никола Којић са по два гола, док је Црну Гору са три постигнута поготка предводио Лазар Вукићевић.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте сцену са свадбе Ане Дабовић