ŠAMPIONI: Vaterpolisti Srbije osvojili zlato na Mediteranskim igrama

30.06.2022. 16:42
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Delfini u finalu bolji od Crne Gore.

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je danas zlatnu medalju na 19. Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu, pošto je u finalu savladala Crnu Goru sa 9:8. Na taj način Srbija je došla do 13. odličja na Mediteranskim igrama.

MEDITERANSKE IGRE: Ilić doneo Srbiji 12. medalju

NOVO ODLIČJE: Milenku Sebiću zlato, Lazaru Kovačeviću rekord Mediteranskih igara

RASIZAM MU DOŠAO GLAVE: Doživotna zabrana za Nelsona Pikea!

Vrlo uzbudljiv bio je finalni meč između Crne Gore i Srbije. Crnogorci su boili bolji u prvoj četvrtini i imali prednost po njenom završetku da bi do poluvremena Delfini stigl ido preokreta i vođstva 5:4. Usplea je Crna Gora da dobije treću deonicu i u poslednju četvrtinu ušlo se nerešenim rezultat 7:7. Neizvesno je bilo u poslednoj deonici. Srbija je povela 8:7 šest minuta pre kraja golom Kovačevića, a zatim i propustila nekoliko prilika da poveća prednost da bi Crna Gora stigla do izjendačenja tri minuta pre kraja pogotkom Vukičevića koji je iskoristio igrača više. Ipak, sve je rešeno dva i po minuta pre kraja kada je Urošević postavio konačan rezultat. Do kraja su Delfini uspeli da se odbrane i osvoje zlatnu medalju.

Najefikasniji u Srbiji bili su Bogdan Gavrilović i Nikola Kojić sa po dva gola, dok je Crnu Goru sa tri postignuta pogotka predvodio Lazar Vukićević.

BONUS VIDEO: Pogledajte scenu sa svadbe Ane Dabović