СЕРИЈА "А": Сергеј ПРОРАДИО, Коларов ПРОМАШИО пенал (ВИДЕО)

29.09.2019. 17:46 07:57
Aleksandar Kolarov
Александар Коларов / Извор: Профимедиа

На програму мечеви шестог кола.

Да гостујући терен много више прија Роми, потврдили су фудбалери Вучице који су славили у шестом колу на гостовању Лећеу (1:0). Вучица је до плена дошла голом Едина Џека у 56. минуту, али је победа могла да буде израженија и убедљивијим резултатом.

ТРАГИЧНЕ ПОСЛЕДИЦЕ: Навијач УБИЈЕН на ДЕРБИЈУ!

ПАРТИЗАНУ УОПШТЕ НЕЋЕ БИТИ ЛАКО: Астана ПРЕГАЗИЛА ривала у Казахстану, а нападач је ИЗДОМИНИРАО

ХОНДА МОЖЕ ДА БИРА: Вождовац добио конкуренцију

Што није било тако, кривац је голман Лећеа Габријел, Бразилац је у 80. минуту одбранио пенал капитену Орлова Александру Коларову, али домаћину ни то није помогло да избегне неуспех.

Није узалуд газда Лација Клаудио Лотито одбио многобројне понуде прошлог лета за Сергеја Милинковић-Савића. Српски репрезентативац је коначно "прорадио" у дуелу са Ђеновом, постигавши први и асистиравши код другог гола Радуа, у победи над Ђеновом од 4:0.

Удинезе је зауставио Болоњу (1:0), на чијој клупи због друге фазе примања хемотерапија није седео српски тренер Синиша Михајловић. И поред тога, навијачи домаћих спектакуларним транспарентом послали су поруку подршке Михи (више прочитајте ОВДЕ), али на терену Окака није имао милости према клубу са "Ренато дал Аре", одлучивши победника у 27. минуту.

У првој утакмици недељног програма, Наполи је савладао Брешу, међутим, српски репрезентативац Никола Максимовић неће по лепом памтити овај тријумф (више прочитајте ОВДЕ).

Последњи меч шесте рунде припао је Фјорентини, која је на "Сан Сиру" прегазила Милан са 3:1. Пулгар је из пенала донео вођство Виоли у 13. минуту, да би Кастровили у 66. удвостручио предност.

Отежавајућу околност Росонерима представљало је искључење Мусакјиа у 55. минуту, а резултат је могао да буде и убедљивији у корист гостију да је Кијеза у 70. искористио најстрожу казну. Нападач тима из Фиренце искупио се осам минута касније, пошто је асистирао код трећег гола Франка Риберија. Утешни погодак за домаћина постигао је Леао у 80. минуту.