SERIJA "A": Sergej PRORADIO, Kolarov PROMAŠIO penal (VIDEO)

29.09.2019. 17:46 07:57
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov / Izvor: Profimedia
Na programu mečevi šestog kola.

Da gostujući teren mnogo više prija Romi, potvrdili su fudbaleri Vučice koji su slavili u šestom kolu na gostovanju Lećeu (1:0). Vučica je do plena došla golom Edina Džeka u 56. minutu, ali je pobeda mogla da bude izraženija i ubedljivijim rezultatom.

TRAGIČNE POSLEDICE: Navijač UBIJEN na DERBIJU!

PARTIZANU UOPŠTE NEĆE BITI LAKO: Astana PREGAZILA rivala u Kazahstanu, a napadač je IZDOMINIRAO

HONDA MOŽE DA BIRA: Voždovac dobio konkurenciju

Što nije bilo tako, krivac je golman Lećea Gabrijel, Brazilac je u 80. minutu odbranio penal kapitenu Orlova Aleksandru Kolarovu, ali domaćinu ni to nije pomoglo da izbegne neuspeh.

Nije uzalud gazda Lacija Klaudio Lotito odbio mnogobrojne ponude prošlog leta za Sergeja Milinković-Savića. Srpski reprezentativac je konačno "proradio" u duelu sa Đenovom, postigavši prvi i asistiravši kod drugog gola Radua, u pobedi nad Đenovom od 4:0.

Udineze je zaustavio Bolonju (1:0), na čijoj klupi zbog druge faze primanja hemoterapija nije sedeo srpski trener Siniša Mihajlović. I pored toga, navijači domaćih spektakularnim transparentom poslali su poruku podrške Mihi (više pročitajte OVDE), ali na terenu Okaka nije imao milosti prema klubu sa "Renato dal Are", odlučivši pobednika u 27. minutu.

U prvoj utakmici nedeljnog programa, Napoli je savladao Brešu, međutim, srpski reprezentativac Nikola Maksimović neće po lepom pamtiti ovaj trijumf (više pročitajte OVDE).

Poslednji meč šeste runde pripao je Fjorentini, koja je na "San Siru" pregazila Milan sa 3:1. Pulgar je iz penala doneo vođstvo Violi u 13. minutu, da bi Kastrovili u 66. udvostručio prednost.

Otežavajuću okolnost Rosonerima predstavljalo je isključenje Musakjia u 55. minutu, a rezultat je mogao da bude i ubedljiviji u korist gostiju da je Kijeza u 70. iskoristio najstrožu kaznu. Napadač tima iz Firence iskupio se osam minuta kasnije, pošto je asistirao kod trećeg gola Franka Riberija. Utešni pogodak za domaćina postigao je Leao u 80. minutu.