БЕОГРАДСКИ ПОБЕДНИК: Снежана Шиљковић најбоља БОКСЕРКА

Србија Данас/Тањуг
Snežana Šiljković
Снежана Шиљковић / Извор: Фото: BSS

Нина Радовановић потврдила класу.

Српска боксерка Снежана Шиљковић победница је 59. Београдског победника - меморијала Бранко Пешић. Она је у финалу категорије од 45 до 48 кг савладала Мароканку Јасмину Моутаки.

КОЛАКОВИЋ ОДРЕДИО СПИСАК: Селектор рачуна на 37 одбојкаша

БРАВО, МИЛИЦЕ! Бронза за Србију у Анталији

Металопластика ОСВОЈИЛА Куп Србије

Најбоља боксерка Србије Нина Радовановић потврдила је класу и још једном дала до знања да је један од најозбиљнијих кандидата за медаљу на предстојећем првенству света у Истанбулу.

У категорији до 50 кг Радовановићева се борила против Велшанке Хелен Џонс и славила убедљиво.

Српска репрезентативка Јелена Зекић у категорији до 57 кг имала је тежак задатак против Бугарке Светлане Станеве која је жестоким темпом и ударцима стигла до победе.

Наталија Шадрина (до 60 кг) бриљирала је против Литванке Ане Старовоитове и освојила ново злато Србији.

У катеогрији до 63 кг Јелена Јанићијевић освојила је сребро у судару са представницом Хрватске Саром Берам.

У борби велтерашица (до 66 кг) Милена Матовић савладала јеВелшанку Роуз Еклес.

Шампионка Србије и Балкана Александра Рапајић која је на недавно завршеном Европском шампионату за млађе сениорке освојила бронзу у борби за злато меморијала "Бранко Пешић" борила се против Бугарке Мелисе Јонузове и поражена.

За најбољу техничарку турнира проглашена је Бугарка Петрова Станимира.

Мушка финала 59. Београдског победника заказана су за 2. април 2022. са почетком од 19 часова уз директан ТВ пренос на ТВ Арена Fight и РТС други програм уз бесплатан улаз у Халу спортова "Ранко Жеравица".

Србију ће представљати осам репрезентативаца, а видећемо и српски дуел у велтер категорији (до 67 кг) у коме ће снаге одмерити Вахид Абасов и Павел Федоров. У бантам категорији (до 54 кг) представљаће нас Тамир Галанов против Казахстанца Олзхаса Баинијазова.

У катеогрији до 60 кг млади ас српског ринга Семиз Аличић бориће се против Јерменца Карена Тонакањана. У катеогрији до 75 кг млади бокс репрезентаивац Србије Јован Николић бориће се против Казахсатанца Иљара Ашиурова. Три последње партије вечери резервисане су за три врхунска српска боксера. Бронзани српски ас са Светског шампионата у Београду 2021. крузераш Владимир Мирончиков (до 86 кг) за противника имаће Украјинца Сергеја Хорскова, Садам Магомедов (до 92 кг) укрстиће рукавице са Јерменцем Нареком Манасјаном, док ће капитен српске селекције, наш супертешкаш Владан Бабић имати окршај са вицешампионом света из 2021. Јерменцем Давитом Чаклојаном.