СП У ХОКЕЈУ НА ЛЕДУ: Србија наставља да ГАЗИ! Преслишани и Кинези! (ФОТО)

24.04.2018. 19:59
hokej
хокеј / Извор: Фото: Хокејашки савез Србије

Наредни ривал је Холандија.

Хокејашка репрезентација Србије наставља са сјајним партијама на Светском првенству Друге дивизије, у групи "А", које се одржава у Холандији. После стартне победе над Белгијанцима, српски оклопници су савладали и најбољу селекцију Кине резултатом 3:1 (1:0, 2:0, 0:1).

СП У ХОКЕЈУ НА ЛЕДУ: Србија ФУРИОЗНА на старту! Декласирани Црвени Ђаволи (ФОТО)

ТАНДЕМ СНОВА: Јеленић председник VSS, Икодиновић први сарадник

Чета селектора Дејвида Уркухарта одлично је отворила меч и први период решила у своју корист. Стрелац јединог гола био је Алекса Луковић у 11. минуту, после асистенције Доминика Црногорца, у тренуцима када су Орлови имали играча више на леду.

Већ на старту друге трећине, после само 59 секунди, Србија је дуплирала предност. Андреј Цвик је погодио, после одличне акције Луковића и искусног Марка Бркушанина.

Дилеме око победника, отклонио је Немања Вучуревић у 4. минуту другог периода, када је искористио бројчану предност српских оклопника и, захваљујући одличној сарадњи Бркушанина и Стефана Илића затресао мрежу за убедљивих 3:0.

Кинези су, ипак, стигли до утешног гола у последњој деоници. Гуан је у 17. минуту био прецизан, али недовољно за више од часног пораза.

Репрезентација Србије у 3. колу игра против домаћина Холандије. Тај дуел је на програму у четвртак (20).

Табела: Аустралија 6, Србија 6, Холандија 3, Исланд 0, Кина 0, Белгија 0.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.