СП ЗА ЈУНИОРЕ: Победом од 12:2 и уз малу помоћ Кинеза, Србија освојила ЗЛАТНУ медаљу! (ВИДЕО)

31.03.2019. 22:40
Juniorska hokejaška reprezentacija Srbije
Јуниорска хокејашка репрезентација Србије / Извор: ФОТО: hockeyserbia.com

Обезбеђен пласман у виши ранг.

Јуниорска хокејашка репрезентација Србије освојила је прво место и златну медаљу на Светском првенству II дивизије Б групе које се одржало у Београду. Овим успехом изабраници селектора Немање Јанковића обезбедили су пласман у виши  ранг.

Млади српски оклопници у последњем колу демолирали су селекију Белгије са 12:2 (5:0, 5:2, 2:0) после чега је уследило велико славље у леденој дворани "Пионир". Наш тим је био силно мотивисан, јер је селекција Кине савладала Холандију са 3:2 што је био услов да Србија тријумфом против Блегије дође до златне медаље.

НОВА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ: Каратисти освојили још једно СРЕБРО на Европском првенству

ОПАСАН ЛУДАК: Боксер УМИСЛИО да је Тајсон и УЈЕО противника током борбе (ВИДЕО)

ПРВИ ПУТ У СРБИЈИ: Стартовало првенство у Чирлидингу! Министарство омладине и спорта ПРЕПОЗНАЛО нови спорт!

После само десет минута игре Србија је водила са 5:0, да би после друге донице резултат на семафору гласио 10:2. У плследњој трећини наштим је смањо гас, тако да Белгијанци могу бити више него задовољни са коначних 12:2.

У стрелце су се уписали Матеја Поповић три пута, Антоније Богдановић и Марко Драговић по два пута, Кристијан Савовић, Алекса Гвозденовић, Страхиња Вдовић, Михајло Манојловић и Андрија Рацић. Голове за Белгију постигли су Лукас Бони и Јонас Стено.

СРБИ РЕШЕТАЈУ НЕМЦЕ: Ајнтрахт РАЗБИО Штутгарт головима наших репрезентативаца (ВИДЕО)

ТАДИЋ РЕШИО ХОЛАНДСКИ ДЕРБИ: Српски РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ пресудио ПСВ-у! (ВИДЕО)

ОГЛАСИО СЕ БИВШИ СТРАТЕГ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Звезда без тренера на терену не може да функционише (ФОТО)

На овај начин употпуњена је фантастична репрезентативна сезона јер је пласман у виши ранг обезбедила и наша селекција до 20 година. Нови хокејашки спектакл у Београду следи већ следеће недеље, када ће Пионир бити домаћин и сениорског Светског првенства II дивизије А група које почиње 9. априла.

Погледајте како изгледа америчка одбојкашица Кајла Симонс.