МАЛЕР: Србија после петераца изгубила од Мађарске у четвртфиналу Европског првенства, трагичар Радуловић

12.01.2024. 16:17
Dušan Mandić
Душан Мандић / Извор: МН Press

Срећа окренула леђа.

Каква штета, ватерполисти Србије елиминисани су у четвртфиналу Европског првенства у Загребу од Мађарске после петераца 15:14 (10:10). Изабраници Уроша Стевановића поражени су на врло несрећан начин, пошто је Марку Радуловићу у другој серији пенал рулета испала лопта, па није ни могао да упути лопту ка голу званичног првака света. Штета, јер су "делфини" током регуларног дела утакмице били равноправан ривал подмлађеној селекцији Мађарске и имали су шансу да се пласирају међу четири најбоље селекције Старог континента.

Због ње би све у једну чашу стало: Вавринка оставио жену због славне Хрватице, а њене нове слике су БОМБАСТИЧНЕ и посве фантастичне (ФОТО)Stanislas Vavrinka, Stan Vavrinka

ЧОВЕК ПОГУБИО КОНЦЕ: Легендарни кошаркаш се жешће избламирао изјавом о Јокићу и његовом БРОЈУ (ВИДЕО)Nikola Jokić

Александар Митровић се ВРАЋА КОД ЦРНО-БЕЛИХ? Специфична је ситуација, огласио се клубAleksandar Mitrović

Током целог меча виђена је резултатска клацкалица. Први део уводне четвртине је био врло ефикасан, а "делфини" су водили 2:1 и 3:2 головима капитена Николе Јакшића и Душана Мандића. На првој паузи резултат је ипак био нерешен 3:3, као и после друге четвртине у којој су мрежу Мађара тресли Мандић из петерца и Немања Убовић из контранапада.

Винце Вигвари је био највећа опаснот по гол Србије, али је на другој страни био расположен Виктор Рашовић. Постигао је два гола са "незгодне стране" и резултат је преокренут са 6:7 на 8:7 за Србију. Светски првак је, међутим , успео да постигне два гола у финишу треће четвртине преко Татраија и Винцеа Вигварија.

Пред осам минута одлуке Мађари су водили 9:8, али то није пореметило изабранике Уроша Стевамовића. Прво је Страхиња Рашовић изједначио из контранапада, а онда је Немања Вицо погодио мрежу шампиона планете из играча више на минут и 49 секунди до краја.

Успео је наш северни сусед да изједначи преко Винцеа Вигварија у последњој секунди напада и тако је први пут савладан голман Радослав Филиповић који је на одличан начин заменио Бранислава Митровића у последњој деоници утакмице (10:10).

Душан Мандић није искористио играча више на уласку у последњи минут и Мађари су добили напад практично за тријумф. Срећом, Србија се одбранила и петерци су одлучили ко ће у полуфинале. Реално стање на семафору после 32 минута,  пошто ниједна репрезентација није имала два гола предности током регуларног дела утакмице.

Петерци

Драшовић - гол!

Пред голом је Митровић, али је Нађ некако изједначио на 1:1 у пенал серији

Радуловићу је испала лопта, није ни шутирао. Невероватно...

Капитен Золтан Пол довео је Мађаре у вођство 2:1

Сигуран је био Страхиња Рашовић, 2:2

Погодио је и Татраи, 3:2

Никола Јакшић је држао у животу Србију, 3:3

Винце Вигвари је био хладан као шприцер, 4:3

Мандић за изједначење 4:4

Фекете против Филиповића - Мађарска је у полуфиналу 5:4 (15:14).

Мађарска ће у полфуфиналу играти против победника дуела Хрватска - Грчка. У осталим мечевима четвртфинала састају се Шпанија - Румунија и Италија - Црна Гора.

Мађарска - Србија 15:14, 10:10 (3:3, 2:2, 4:3, 1:2)

Базен: У Загребу.

Судије: Александреску (Румунија), Сегурана (Шпанија).

МАЂАРСКА: Бањаи, Татраи 3, Варга, Пол, Ви. Вигвари 4, Нађ, Фекете 2, Буријан, Ковач, Ве. Вегвари 1, Вишмег, Хараи, Ђапјаш.

СРБИЈА: Филиповић, Мандић 2, С. Рашовић 2, Ранђеловић, Милојевић, Радуловић, Драшовић, Н. Јакшић 2, Вицо 1, Убовић 1, П. Јакшић, В. Рашовић 2, Митровић.