14°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

MALER: Srbija posle peteraca izgubila od Mađarske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, tragičar Radulović

12.01.2024. 16:17
Dušan Mandić
Dušan Mandić / Izvor: MN Press

Sreća okrenula leđa.

Kakva šteta, vaterpolisti Srbije eliminisani su u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Zagrebu od Mađarske posle peteraca 15:14 (10:10). Izabranici Uroša Stevanovića poraženi su na vrlo nesrećan način, pošto je Marku Raduloviću u drugoj seriji penal ruleta ispala lopta, pa nije ni mogao da uputi loptu ka golu zvaničnog prvaka sveta. Šteta, jer su "delfini" tokom regularnog dela utakmice bili ravnopravan rival podmlađenoj selekciji Mađarske i imali su šansu da se plasiraju među četiri najbolje selekcije Starog kontinenta.

Zbog nje bi sve u jednu čašu stalo: Vavrinka ostavio ženu zbog slavne Hrvatice, a njene nove slike su BOMBASTIČNE i posve fantastične (FOTO)Stanislas Vavrinka, Stan Vavrinka

ČOVEK POGUBIO KONCE: Legendarni košarkaš se žešće izblamirao izjavom o Jokiću i njegovom BROJU (VIDEO)Nikola Jokić

Aleksandar Mitrović se VRAĆA KOD CRNO-BELIH? Specifična je situacija, oglasio se klubAleksandar Mitrović

Tokom celog meča viđena je rezultatska klackalica. Prvi deo uvodne četvrtine je bio vrlo efikasan, a "delfini" su vodili 2:1 i 3:2 golovima kapitena Nikole Jakšića i Dušana Mandića. Na prvoj pauzi rezultat je ipak bio nerešen 3:3, kao i posle druge četvrtine u kojoj su mrežu Mađara tresli Mandić iz peterca i Nemanja Ubović iz kontranapada.

Vince Vigvari je bio najveća opasnot po gol Srbije, ali je na drugoj strani bio raspoložen Viktor Rašović. Postigao je dva gola sa "nezgodne strane" i rezultat je preokrenut sa 6:7 na 8:7 za Srbiju. Svetski prvak je, međutim , uspeo da postigne dva gola u finišu treće četvrtine preko Tatraija i Vincea Vigvarija.

Pred osam minuta odluke Mađari su vodili 9:8, ali to nije poremetilo izabranike Uroša Stevamovića. Prvo je Strahinja Rašović izjednačio iz kontranapada, a onda je Nemanja Vico pogodio mrežu šampiona planete iz igrača više na minut i 49 sekundi do kraja.

Uspeo je naš severni sused da izjednači preko Vincea Vigvarija u poslednjoj sekundi napada i tako je prvi put savladan golman Radoslav Filipović koji je na odličan način zamenio Branislava Mitrovića u poslednjoj deonici utakmice (10:10).

Dušan Mandić nije iskoristio igrača više na ulasku u poslednji minut i Mađari su dobili napad praktično za trijumf. Srećom, Srbija se odbranila i peterci su odlučili ko će u polufinale. Realno stanje na semaforu posle 32 minuta,  pošto nijedna reprezentacija nije imala dva gola prednosti tokom regularnog dela utakmice.